Sağlık

5 dakikada dişleriniz bembeyaz oluyor! İşte hem pratik hem de bembeyaz dişler için formül!

Diş beyazlığı, günümüzde sigara kullanımı ve kahve tüketimi gibi nedenlerle ortaya çıkan ve çoğunlukla göz ardı edilen konuların başında gelmektedir. Fakat uzmanlar, şimdilerde dişlerinin görünümünden rahatsız olan kişiler adına en doğal ve mucizevi formülleri ortaya çıkardılar. İşte, dişlerinizin 5 dakika içerisinde ışıl ışıl parıldamasını sağlayacak o yöntemlere dair merak edilen tüm detaylar.

Diş sağlığı, herkesin mutlaka dikkat etmesi gereken ve çocuk yaşlardan beri üzerine düşülmesinin şart olduğu kurallar arasında gösterilmektedir. Bu noktada dişlerin sağlıklı olmasının yanı sıra sağlıkla parlaması da büyük önem taşımaktadır. Fakat son yıllarda yükselişe geçen sağlıksız beslenme alışkanlıkları, dişlerin doğal beyazlıklarını kaybetmelerine neden olmaktadır.

Şimdilerde uzmanlar, dişlerin beyazlığını geri kazandıran o doğal ve sağlıklı yöntemleri ortaya çıkardılar. Siz de evinizde bu yöntemleri uygulayarak dişlerinizin 5 dakika içerisinde bembeyaz olmasını sağlayabilirsiniz. İşte, birçok uzman tarafından da onaylanan diş beyazlatmanın doğal yöntemlerine dair merak edilen tüm detaylar.

Karbonat tuz ve sirke ile diş beyazlatmak oldukça kolay!

Uzun yıllardan beri diş sağlığı için tercih edilen karbonat, tuz ve sirke karışımı, şimdilerde milyonlarca vatandaş arasında popüler olmuş durumda. Bu yöntemi uygulayabilmek için öncelikle karbonat, tuz ve sirkeden bir çay bardağı kadar alarak uygun bir kabın içerisinde karıştırmak gerekiyor. Daha sonra diş fırçalama işlemi sırasında hazırladığımız karışımdan diş fırçasına bir miktar sürerek oluşan farkı gözlerimizle görebiliriz.

4948

Muz kabuğu ile diş beyazlatmak şimdilerde uzmanlar tarafından sıklıkla öneriliyor!

Her derde şifa olduğu açıklanan muz, şimdilerde kabuğuyla da oldukça yararlı bir meyve olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzmanlar, potasyum, magnezyum ve manganez açısından zengin olan muz kabuğunun dişlere direkt olarak sürülmesi ile dişlerin doğal beyazlıklarına dönebilmelerinin mümkün olduğunu ifade etmektedirler.

491

Defne yaprağı ve portakal kabuğu dişlerin doğal beyazlığına dönebilmeleri için önemli bir rol oynuyor!

Birçok rahatsızlığın tedavisi için kullanılan defne yaprağı, şimdilerde dişlerin doğal beyazlığına kavuşabilmeleri için uzmanlar tarafından önerilmeye başlanmıştır. Dişlerde oluşan mikropların yok olmasına yardımcı olan mucizevi bitki, diş minesinin hem sağlıklı hem de beyaz kalmasını sağlıyor. Bunun için öncelikle defne yaprağı bitkisini un haline gelene kadar portakal kabuğu ekleyerek rendeliyoruz. Ardından karışımı diş fırçalarken macunun üzerine ekleyerek dişlerimizin temizlenmesini sağlıyoruz.

49 4

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat