Dizi / Film

Ah Belinda remake filminden bomba oyuncu transferi!

Usta kalem Barış Pirhasan tarafından yazılan ve Atıf Yılmaz imzasıyla çekilen Aaahh Belinda (1986) filmi günümüzde bir ‘kült’ olarak anılıyor. Altın Portakal ödüllü film Müjde Ar, Macit Koper ve Yılmaz Zafer gibi isimleri bir araya getirerek etkileyici bir hikaye anlatıyor. Serap adlı bir tiyatro oyuncusunun yaşadığı fantastik komedi hikayesini konu alan yapım, şimdi yeniden çekiliyor!

Pek çok eleştirmen tarafından ‘zamanın ötesinde bir film’ olarak yorumlanan Aaahh Belinda filmi, şu anda bir dijital platform tarafından ‘remake’ ediliyor. Yani kült filmi günümüzde çekilmiş yeni versiyonu ile çok yakında tekrar seyretme şansına sahip olacağız. Filmin ismi ise orijinaline yakın bir şekilde, ‘Ah Belinda’ adıyla yayınlanacak.

Anıl Çelik, Ah Belinda filminin kadrosuna katıldı

OGM Pictures tarafından yapımcılığı üstlenilen film, Deniz Yorulmazer imzasıyla yönetilecek. Senaryo ise Hakan Bonomo’ya ait. Orijinal versiyonda Müjde Ar’ın canlandırdığı karaktere bu kez Neslihan Atagül hayat verecek. Merakla beklenen filmin ekibine dahil olan yeni isim ise bugün belli oldu.

Anıl Çelik

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre Anıl Çelik, filmin oyuncu kadrosuna Cem karakteriyle dahil oldu. Başarılı aktörü yakın bir zaman önce FOX TV ekranlarında yayınlanan Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde Hızır Mutlu rolünde görmüştük.

2023’te Netflix platformunda yayınlanacak!

Ah Belinda filmi geniş bir oyuncu ekibine sahip olacak. Yıldızlar geçidi kadroda Serkan Çayoğlu, Necip Memili, Efe Tuncer, Gamze Karaduman ve Beril Pozam gibi isimler yer alıyor. Heyecanla beklenen remake filmi Netflix platformunda yayınlanacak. Çekimleri bu yaz tamamlanacak film yüksek olasılıkla 2023 yılında gösterime sunulacak.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat