Sağlık

Aman dikkat çoğu kişi anlamıyor! Genellikle önemsiz olduğu düşünülen bu işaretler kalp krizi belirtisi olabilir

Kalp hastalığı son zamanlarda daha fazla gündeme gelmeye devam ederken bazı belirtilerin hastalığın sinyalleri arasında olabileceği ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalara göre dünya genelinde en çok ölümün yaşandığı hastalıkların başında kalp hastalıkları geliyor. Günümüz şartlarında insanların çalışırken dahi daha hareketsiz olmaları, stres dolu bir yaşantılarının olması, sağlıksız beslenme ve genetik faktörler bir araya geldiği zaman kalp hastalıkları ortaya çıkabiliyor.

Vücudumuz zaman zaman anlamasak bile yolunda gitmeyen durumlar karşısında bazı sinyaller vermeye devam ediyor. Vücudumuzun bize verdiği sinyalleri bazen anlasak bile çoğu zaman ciddiye almayabiliyoruz. Özellikle kalp hastalıkları ile ilgili bazı belirtiler vücudumuzu çeşitli şekillerde etkilemeye devam ediyor. Kalp krizinin bazı bilinmeyen nedenleri olduğunu biliyor musunuz?

Tükenmişlik Hissi Kalp Hastalığının Habercisi Olabilir

kalp2

Son zamanlarda tükenmişlik sendromu adını sık sık duymaya başladık. Tükenmişlik hissi çoğu zaman psikolojik bir hastalık olarak düşünülebilir ancak detaylarına bakıldığı zaman tükenmişlik hissi aslında vücudun verdiği bir sinyal olarak değerlendirilebilir. Tükenmişlik hissi bu anlamda sadece uykusuzluk, yorgunluk ya da psikolojik problemlerle ilgili değildir.

Bir kişinin sürekli olarak kendisini yorgun hissetmesi bir anlamda bazı kalp hastalıklarının da sonucunda ortaya çıkan sinyaller olabileceği belirtildi.

Kalp hastalıklarında kalp atışlarında bazı değişiklikler meydana gelebiliyor. Kalp atışlarının aksamaya başlaması kalbin pompaladığı kan akışını da olumsuz anlamda etkiliyor. Kalp hastalıklarının birçoğu kalbin daha hızlı çalışmasına neden olabilir. Bir süre sonra hem gündüz hem de gece ne kadar dinlenilirse dinlenilsin kişiler kendilerini yorgun hissetmeye devam edebilir. Bu tükenmişlik sendromu değil kalbin gönderdiği bir vücuttur.

Hızlı Kilo Alma Kalp Hastalığının Tetikleyicisi Olabilir

Son zamanlarda gereğinden fazla şekilde kilo almak kalp hastalıklarının habercisi olabilir. Kalp hastalığı olan kişilerin vücudunda bir süre sonra sıvı birikmesi yaşanmaktadır. Vücutta meydana gelen şişkinlik bir süre sonra kalp hastalığıyla ilişkilendirilebilir.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat