Dizi / Film

Amber Heard, Aquaman 2’de yapımcılar tarafından cezalandırıldı

Ünlü oyuncu Amber Heard son dönemlerde eski eşi Johnny Depp ile yaşadığı dava nedeniyle gündemden düşmüyor. Depp’in kendisine şiddet uyguladığını iddia eden yetenekli aktris, başarılı oyuncunun Karayip Korsanları ve Fantastik Canavarlar gibi oldukça popüler serilerden kovulmasına sebep olmuştu.

Hakkında yürütülen karalama kampanyasını düzeltmek isteyen Depp, Nisan 2022’de açtığı davada üç yıl evli kaldıkları Heard’ün yalan söylediğini kanıtlamak için hukuksal bir mücadeleye girişti. Bu defa işler Amber Heard için olumsuz ilerlemeye başladı ve kamera kayıtlarıyla birlikte yayınlanan davaya tüm dünya gözlerini çevirdi. Geçtiğimiz yıllarda film stüdyoları tarafından Depp’e uygulanan cezanın bir benzeri, şimdi Heard için kesildi.

Amber Heard filmde yalnızca 10 dakika görünecek

Entertainment Weekly tarafından ortaya atılan iddialara göre Aquaman and the Lost Kingdom filminin yapımcıları, Amber Heard’ın filmdeki rolünü ciddi bir ölçüde azalttı. Hollywood’un şu anda en dikkat çekici isimlerinden biri olan Heard, devam eden davadan yenik olarak ayrılacağı tahmin edildiği için stüdyo tarafından küçük bir yaptırımla karşılaştı.

Amber Heard

İddialara göre Warner Bros. şirketi Aquaman 2 filminde Amber Heard’ı tamamen kadrodan çıkarmak istiyordu. Fakat bu konuda oyuncu, stüdyoyla uzun süren müzakerelerde bulundu ve sonucunda rolü kaptı. Ancak yapımcılar, hikayenin kısaltılmış versiyonunda aktristin canlandırdığı Mera karakterini yalnızca 10 dakika ekranlarda gösterecek. Film 17 Mart 2023’te vizyona girecek.

2.7 milyon imza toplandı

Johnny Depp ile devam eden davası nedeniyle internette Amber Heard’ün Aquaman 2 filminden çıkarılması için büyük bir kampanya yapıldı. Bunun için dünya genelinde 2.7 milyon kişi stüdyonun oyuncuyu kovması için imza verdi. Bu çağrı şimdilik sonuçsuz kalmış gibi görünüyor. Ancak yine de stüdyo oyuncuyu sert bir şekilde cezalandırdı.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat