Teknoloji

Apple, Akıllı Yüzük çalışmalarına başladı

ABD’li teknoloji devi Apple, bu kez farklı bir cihaz üretecek. Apple Akıllı Yüzük çalışmaları başladı.

ABD’li teknoloji devi Apple, bu kez farklı bir cihaz üretecek. Apple Akıllı Yüzük çalışmaları başladı.

Apple AR çalışmalarına hız kazandırdı. İddiaya göre ABD merkezli teknoloji devi, bir akıllı yüzük modeli üzerinde çalışmalara başladı. ‘Parmak Aygıtlı Bilgisayar Sistemi’ olarak adlandırılan çalışmadan yeni bir giyilebilir teknoloji ürünü doğacak. İşte, Apple Akıllı Yüzük modeli hakkında ipuçları…

APPLE AKILLI YÜZÜK NEDİR? NASIL ÖZELLİKLERİ OLACAK?

Apple’ın artırılmış gerçeklik (AR) projelerine bir yenisi daha ekleniyor. Apple Akıllı Yüzük ile kullanıcılar birden fazla şeyi kontrol edebilecek. Apple AR hayranı bir şirket olarak, çalışmalara başladığı akıllı yüzük ile bu alanda lider olmak istiyor.

Apple akilli yuzuk 1

Şirket, akıllı yüzükler ve bunların nasıl yapıldığıyla ilgili iki özel patent başvurusunda bulundu. Patentlerden biri “parmak cihazlı bilgisayar sistemleri” tanımına sahip. Apple, AR ve VR için oyun alanının normal bilgisayarlardan nasıl daha farklı olabileceğini açıkladı. Normal bilgisayarlar, bir bilgisayar faresi veya diğer giriş aksesuarlarıyla kontrol edilebilirken, AR ve VR ile kullanıcıların daha çok şeye kontrolü sağlanıyor.

Yüzük piyasaya çıktığında, kullanıcı dijital ortamda sanal klavye kullanırken bu yüzüğü takarak parmak hareketleri takibi sayesinde hiçbir arabirim kullanmadan işini yapabilecek. Akıllı yüzükle birlikte yüzüğün aksesuarları ve şarj kutusu da üretilmeye başlandı.

Apple, “arttırılmış gerçeklik” ve “sanal gerçeklik” dünyasına gireceğimiz döneme şimdiden hazır. Eldiven kullanımının rahatsızlık vereceğini düşünen şirketten, akıllı yüzük hamlesi geldi. Ve bu haber teknoloji dünyasında gündeme bomba gibi düştü!

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat