Teknoloji

Apple tüm ürünlerinde köklü bir değişikliğe gidiyor!

Teknoloji devi Apple hakkında hafta başında kritik bazı raporlar ortaya çıktı. Güvenilir analistler, şirketin 2023 yılından itibaren USB-C konektörüne sahip iPhone modellerini piyasaya süreceğini iddia etti. Avrupa Birliği’nin yoğun baskıları sonucunda Lightning girişine veda edeceği öne sürülen şirketin bu konuda başka planları da olduğu anlaşıldı! Gelen son tahminler, şirketin tüm ürünlerinde köklü bir değişikliğe gittiğinin ipuçlarını verdi.

Apple, AirPods ve diğer aksesuarlarına da USB-C getirecek

iPhone 15 modelinden itibaren Apple’ın USB-C konektörüne geçeceğini ilk öne süren teknoloji analisti Ming-Chi Kuo şimdi yeni iddialarda bulundu. Kuo’ya göre şirket yalnızca akıllı telefonlarında değil, diğer ürünlerinde de bu yola girecek. Cupertinolu devin MagSafe pil paketi, Magic Keyboard – Mouse – Trackpad gibi aksesuarlarında da aynı bağlantı girişine izin vereceği söylendi.

Kuo’nun tahminlerine göre Apple, iPhone’ların dışında aksesuarlara da yeni bağlantı girişi sağlayacak. Fakat analistin son paylaşımının asıl dikkat çekici unsuru, şirketin AirPods kablosuz kulaklıklarının da USB-C desteği sağlayacağı söylentisi oldu. Bu adımla beraber firma artık Lightning’i sonsuza kadar kenarı atacak.

2012 yılından bu yana ilk konektör değişikliği!

Apple şimdiye kadar iPhone, AirPods ve diğer aksesuarlarında tüm kablolu şarj ve veri aktarımları için kendi tescillediği Lightning konektörüne güveniyordu. İlk defa 2012 yılında şirketin iPhone 5 cihazında kullanmaya başladığı bağlantı girişi yakında yerini USB-C’ye bırakacak. Şirket zaten 2019 yılında iPad modellerine yeni konektörü getirmişti. Şimdi bunun tüm cihazlarında kullanılması bekleniyor.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat