Ekonomi

Türk-İş Başkanı, Erdoğan ile görüştü. Asgari ücrete zam gelecek mi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-İş Başkanı Ergun Atalay ile bir görüşme gerçekleştirdi. Atalay, Erdoğan ile asgari ücrete ilişkin görüştüklerini de söyledi.

Dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşan ve bir görüşme gerçekleştiren Türk-İş Başkanı Ergun Atalay, asgari ücret ile ilgili taleplerini de ilettiğini açıklayarak, ”Her konuyu A’dan Z’ye konuşma fırsatı bulduk. Güzel bir görüşme gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde bu işin taraflarıyla bir toplantı yapılacağını söyledi. Asgari ücretlinin alım gücünün azaldığını ilettiğimde Sayın Erdoğan, her şeyin farkında olduğunu iletti.” diye konuştu.

EYT’liler konusunda da konu açıldığını söyleyen Ergun, ”EYT’liler, emekliler, taşeronlar gibi her konuda konuşma fırsatı yakaladık. Bu konularda da Cumhurbaşkanı Erdoğan, yetkili kişiler ve bakanlıkla bir toplantı gerçekleştireceğini söyledi.” dedi.

Görüşme çıkışında basın mikrofonlarına konuşan Ergun, asgari ücret zammına dair, ”Şimdi ben burada aklımdaki rakam 10 bin derim ancak o iş öyle değil. Çalışanlar asgari ücrete zam istiyor evet ancak işverenler bunu istemiyor. Artan miktarı devlet karşılasın istiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat