Ekonomi

Asla yanılmayan Mert Başaran bunları köşeye atmayın diyerek uyardı! Dolar yerine bunu alın

Emlak ve Yatırım Uzmanı Mert Başaran yatırım yapacakları uyardı. Ev alma planı olanları üzecek haberi verdi.

Altın fiyatları hızla yükselirken dolar kuru da hızla yükselmeye devam ediyor. Bu yükseliş trendi içerisinde vatandaşlar nasıl bir yol izleyeceklerini henüz bilmedikleri ve kafa karışıklıkları yaşadıkları için sürekli olarak yatırım yöntemleri arıyorlar. Kafalardaki karışıklıklar giderecek açıklamaları ile dikkat çeken Emlak ve Yatırım Uzmanı Mert Başaran konu hakkında önemli bir açıklama yaparak tahminlerini açıkladı.

Neye Yatırım Yapmak Daha Sağlıklı Olacak?

mert

Youtube kanalı üzerinden yaptığı değerlendirmelerde yatırımcıların kafasındaki soru işaretlerini cevapladı. Dolar ve altın piyasası hakkında yaptığı açıklamalarla da son derece dikkat çekecek gibi görünüyor.

Mert Başaran altını hala yatırım tavsiyesi olarak verebileceğini ve kendisinin de gram altını 960 liradan almaya devam ettiğini açıkladı. Gümüş de son dönemlerde ciddi bir yatırım aracı olarak kullanılabiliyor. Tepkilerle birlikte uzun vadede değerlendirilebileceğinin altını çizdi. Düşen yatırım enstrümanlarının her fırsatta değerlendirilebileceğinin altını çizerken, yatırım için doğru seviyelerinin beklenmesinin de ne kadar önemli olduğunu açıkladı.

Ev Alacaklara ‘Almayın’ Uyarısı

Emlak ve Yatırım Uzmanı Mert Başaran ev alacakları uyardı. ‘Şimdilerde ev fiyatları yüksek ancak Eylül ve Ekim aylarında daha çok yükselecek. İnşaatlar maliyetlerden dolayı durmuş durumda. Şimdilerde rakamlar bunları gösteriyor. Yabancılar Türkiye’den ev almaya deva ediyorlar. Ev fiyatlarının düşmesi artık bir hayal olabilir. Ev almayın ancak elinizdeki evi de sakın satmayın. Enflasyon yükselmeye devam ediyor. Azalma ve önlemlerle dizginlenme ihtimali var ancak bunun çok büyük farklar sağlayacağını düşünmüyorum’ dedi.

Dolar fiyatlarına ilişkin de açıklamalar yapan ünlü ekonomist doların düşme ihtimalinde de korkunç bir tablo çizdi. Doların yeniden 10 lira seviyelerine düşmesi durumunda asgari ücrete yapılan ciddi zammı hatırlattı. Bu durumda ekonominin çökmesinin olası bir ihtimal olduğunu değerlendirdi.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat