Teknoloji

Audi modellerine Apple’dan büyük sürpriz!

Almanya merkezli otomobil şirketi Audi bugün önemli bir haberle karşımıza çıktı. Şirket, popüler müzik dinleme platformu Apple Music’i doğrudan belirli modellerine entegre etmeye başladığını bildirdi. Sevilen uygulamayı bilgi-eğlence sistemine ekleyen şirket, kullanıcılara kusursuz bir entegrasyon hizmeti sunacak.

Yeni Apple Music entegrasyonu ile beraber araç sahipleri, kişisel hesaplarına Bluetooth ya da USB kablosuna gerek duymadan doğrudan erişim sağlayabilecek. Aktif bir aboneliği araca bağladıktan sonra, platformun 90 milyon şarkılık kataloğunun tamamına ulaşılabilecek. Aynı zamanda yüzlerce ruh hali ve aktivite odaklı çalma listesi, kişiselleştirilmiş miksler ve yayın istasyonları reklamsız bir şekilde sunulacak. Audi Ürün Pazarlama Müdürü Christiane Zorn konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Apple Music’i Sesli bilgi-eğlence sistemine entegre etmek, Audi ve Apple arasındaki işbirliğinin bir sonraki adımıdır. Müşterilerimiz için bu, onlara kendi kişiselleştirilmiş dinleme deneyimlerine doğrudan erişim sunduğumuz anlamına geliyor. Bu, birinci sınıf bir dijital araç içi deneyimi anlayışımızdır. Audi’de aracın dijitalleşmesini sistematik olarak yürütüyoruz ve iç mekanın giderek üçüncü bir yaşam alanına dönüştüğüne inanıyoruz.”

Audi

Apple Music entegrasyonu hangi Audi modellerine geliyor?

Apple Music entegrasyonu, 2022 model yılından itibaren Avrupa, Kuzey Amerika ve Japonya’daki neredeyse tüm Audi araçlarında yer alacak. Entegrasyon, otomatik bir kablosuz güncelleme aracılığıyla halihazırda yolda olan araçlara uygun bir şekilde sunulacak.

Audi esas itibariyle geçmişten beridir Apple ile iş birliği yapıyor. Şirket daha önce de ünlü otomobil firmasının araçlarına CarPlay desteği sunmuştu. Sürücüler bu sayede iPhone cihazlarını kablosuz olarak arabaya bağlayıp, yalnızca dokunmatik ekranla ya da Siri sesli asistan hizmetiyle arama yapma, mesaj gönderme, müzik dinleme ve yol tarifi alma gibi hizmetlerden yararlanmaya başlamıştı.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat