Dizi / Film

Babalar Gününde İzlenecek Filmler

''19 Haziran Babalar Günü'nde babamla birlikte ne yapsam?'' diye düşünenler için Babalar Gününde İzlenecek Fimler listesini sizler için hazırladık.

Babalar Günü oldukça özel bir gün. Babalar Gününde İzlenecek Filmler listesiyle bu özel günün keyfini çıkarmanız için en özel filmlerin listesini oluşturduk.

Bu listeye en baba filmler listesi de diyebiliriz.

1

1-) The Godfather

Dünya tarihinin en iyi filmlerinden biri olan The Godfather… Baba figürünü epey güzel canlandıran Don Vito Corleone esasen bir mafya babası. Her şeye rağmen ailenin ne kadar önemli olduğunu bizlere anlatan bu müthiş karakter, oyunculuğuyla da göz dolduruyor. Tabii sadece oyunculuklar değil, senaryonun işleyişi de oldukça güzel. The Godfather üç filmden oluşmakta ve bu üçlemede Al Pacino, Robert de Niro, Marlon Brando, Diane Keaton gibi birçok efsane oyuncu yer alıyor.

babam1

2-) Babam ve Oğlum

”Çağan Irmak ne film yapmış ama!” diyeceksiniz, eminiz. İzlediniz mi? E olsun, bence tekrar izlemelisiniz. Babam ve Oğlum filminin çıktığı sene sinema salonları dolup taşmış ve gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine herkes gözyaşlarına boğulmuştu. Doğum esnasında eşini kaybettikten sonra yıllarca oğluyla tek başına kalan Sadık, evvelden beridir küs olduğu babasının evine geri döner. Sadık’ın oğlu Deniz ise bugüne kadar hiç görmediği dedesi ve babaannesine alışmaya başlamışken yaşanan bir dram tüm aileyi derinden etkileyecektir.

Çetin Tekindor, Fikret Kuşkan, Hümeyra gibi usta oyuncuların yer aldığı bu film, Babalar Günü’nde İzlenecek Filmler için en uygun filmlerden biri olarak listemizde yer alıyor.

maxresdefault 1

3-) Ant Man ve Ant Man 2

Marvel’in fantastik ve büyülü dünyasını sever misiniz? Kim sevmez ki? Durun! Sevmiyorsanız da size sevdirecek film önerimiz var. Ant Man yani Karınca Adam filminde, bir kız çocuğu ile babasının aralarının soğuk olduğunu fakat işlerin olumlu yönde değiştiğini izleyeceksiniz. Tabii olay örgüsü sadece bunlardan ibaret değil. Ant Man’in nasıl Ant Man olduğunu da anlatan filmde yine bir başka baba-kız ilişkisi daha var. Film adeta iki baba ve iki kız üzerine kurulmuş olduğundan tam bir babalar günü filmi. Tüm nesnelerin aniden büyüdüğü ve küçüldüğü bu filmde, aksiyon bitmiyor. Biz çok detaylara girmeyelim ancak aksiyon, komedi ve romantizm barındıran bu harika filmi izlerseniz asla pişman olmayacaksınız.

interstellardan ogrenebilecegimiz 5 muhim hayat dersi filmloverss

4-) Interstellar

Christopher Nolan imzalı bu nefis bilim-kurgu filminde ne ararsanız var. Senaryosuyla birlikte milyonlarca sinema izleyicisini derinden etkileyen bu filmde; Cooper, NASA’nın yeni gezegen araştırmalarında yer almak için başvuruyor çünkü böyle bir dünyada çocuklarının istikbali olmadığını düşünüyor. İnsan sevgisini temel alan bu filmde, insanlığın kurtuluşunu birbirlerine ulaşmaya çalışan bir baba ve kızın sevgi öyküsü anlatılıyor. Filmin müzikleri ise yılların deneyimi Hans Zimmer tarafından yapıldığı için ef-sa-ne bir atmosfere yol açıyor. Muhakkak izlenmesi gereken bir film olduğunun altını çiziyoruz.

aslan kral 1280x720 1

5-) Aslan Kral

Animasyon türüne de değinmeden olmazdı. Bu harika 5 film arasına Lion King yani Aslan Kral’ı da eklemeden geçemedik. Yavru aslan Simba’nın babası orman kralıdır. Mutlu bir aile hayatları vardır fakat Simba’nın sinsi amcası Scarü kral olmak için hain planlar kurar ve Simba’nın babasını öldürmeye çalışır. Filmin baş olay örgüsü bu şekilde. Devamını ise anlatarak keyfinizi kaçırma taraftarı olmadığımızdan, izlemeye teşvik ediyoruz. Baba-Oğul ilişkisini güçlü şekilde anlatan bu tatlı animasyon filmi izlemeye değer ve hatta izlenmeli de!

 

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat