Teknoloji

Baykar Ukrayna’ya 3 Adet Bayraktar TB2 Hediye Etti

Ukrayna-Rusya savaşı beşinci ayına yaklaşırken Ukrayna halkı Bayraktar alabilmek için yardım kampanyası başlatmıştı.

Ukrayna 24 Şubat 2022’de Rusya tarafından işgale uğradı. Savaş tüm sertliğiyle devam ederken savaşın başından itibaren Ukrayna ordusu için kritik öneme sahip bir araç Bayraktar TB2. Geçtiğimiz günlerde Ukrayna’da bir TV kanalı sunucusu Bayraktar TB2 alabilmek için kampanya başlatmış ve 20 milyon dolardan fazla bağış toplamıştı. Toplanan bu bağışla 4 Bayraktar TB2 alınacağı açıklanmıştı.

Baykar 3 SİHA Hibe Etti

Bayraktar’ın üretici firması olan Baykar firması tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada kampanyadan haberdar olduklarını ve 3 adet Bayraktar TB2’nin Ukrayna ordusuna hiçbir ücret talep edilmeden hibe edileceğini açıkladı.

”Kalıcı Bir Barış İçin Dua Ediyoruz”

Baykar tarafından yapılan açıklamada;

‘’Ukrayna halkının vatanlarını savunabilmek adına Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için “Halkın Bayraktar’ı” adıyla düzenlediği bağış kampanyasının çok kısa bir sürede başarıyla tamamlandığını öğrendik.

Kamuoyunun tanıdığı isimler, gazeteciler, sanatçılar, futbolcular, iş insanları, sıradan insanlar hatta çocuklar bu kampanyanın başarıya ulaşabilmesi adına büyük veya küçük demeden bağışlar yaparak ülkelerini desteklemek için katkıda bulundular.

Vatansever Ukrayna halkının belirledikleri hedefe ulaşma arzusu ve dayanışma ruhu bizi de etkiledi. Baykar olarak toplanan bağışlar ile alınması hedeflenen 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’yı hiçbir ücret talep etmeden Ukrayna’ya hibe ediyoruz. Bu hedef için toplanan tüm bağışın ise Ukrayna’nın onurlu halkının faydasına kullanılmasını rica ediyoruz.

Baykar olarak adil bir çözümü arzuladığımızı ve kalıcı bir barış için dua ettiğimizi saygıyla bildiririz.’’ ifadelerine yer verildi

Ukrayna’da Bayraktar TB2 almak için yapılan kampanyaya ilişkin haberi buradan okuyabilirsiniz.

Baykar’ın Sosyal Medya Paylaşımı

Baykar’ın Twitter hesabında Türkçe, İngilizce ve Ukraynaca olmak üzere 3 dilde açıklama yapıldı.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat