Yaşam

Bembeyaz çamaşırlar için bunu yapın! İşte sararmaları ve lekeleri söküp atan o formüller

Son günlerde çamaşır makinelerinin yaygınlaşmasıyla kıyafetlerin yıkanması çok daha kolay bir hal almış olsa da hanımlar, özellikle beyaz çamaşırların kirli veya sarı lekeli kaldıklarını ifade etmektedirler. Fakat şimdilerde uzmanlar, çamaşır makinesinin dahi çıkaramadığı lekelerde etkili olan o temizlik yöntemlerini açıkladılar. İşte, çamaşırlarınızda mutlak temizliğe ulaşmak için mutlaka denemeniz gereken o yöntemlere dair merak edilen tüm detaylar.

Çamaşır yıkama alışkanlığı, yıllardır hanımların elleriyle gerçekleştirdikleri bir temizlik uygulaması olarak biliniyorken şimdilerde çamaşır makinelerinin ortaya çıkmasıyla oldukça pratik bir hal almaya başlamıştır. Fakat bazı kadınlar, çamaşır makinelerinden çıkan kıyafetlerde sararma ve leke kalma gibi sorunların yer aldığından şikayet ediyorlardı.

Şimdilerde uzmanlar, özellikle beyaz kıyafetlerden kirleri atacak ve sararmaların önüne geçecek o formülleri ortaya çıkardılar. Bu yöntemlerle kıyafetlerinizi gönül rahatlığıyla yıkayacak ve sevdiklerinize tertemiz bir şekilde ulaştırabileceksiniz. İşte, kıyafetlerden sararmaları ve leke kalıntılarını tamamen ortadan kaldıran o formüllere dair merak edilen tüm detaylar.

Karbonat beyaz çamaşırlardaki kirleri ve sararmaları söküp atıyor!

Yıllardır temizliğin altın ürünleri arasında gösterilen karbonat, şimdilerde çamaşır makinesinin iyi yıkayamadığı veya sararma yaptığı kıyafetler için tekrar popüler olmaya başladı. Karbonat için çamaşır yıkama sırasında tercih edilebilecek iki farklı kullanım yöntemi yer almaktadır. Bunlardan ilki, çamaşır makinesinin deterjan gözüne toz deterjanla birlikte karbonat eklemek ve ikincisi de tamburun içerisine yarım bardak karbonat dökmek olacaktır. Bu sayede özellikle beyazlarınız için mutlak temizliği yakalayabilirsiniz.

camasir yikamada karbonat

Beyaz sirke elbiselerinizi kar gibi beyaz bir hale getiriyor!

Ev ve yiyecek temizliği için son yıllarda en gözde ürünler arasında gösterilen beyaz sirke, şimdilerde çamaşırlarını tamamen temiz hale getirmek isteyen hanımların da en özel tercihlerinden biri olarak bilinmektedir. Bunun için bir ölçek sirke ile altı ölçek ılık suyu karıştırıyoruz. Daha sonra oluşan çözeltiyi çamaşır makinesinin tamburunun içerisine dökerek çamaşırları bekletiyoruz. Giysilerimiz bir gece boyunca bu şekilde yıkanınca oldukça temiz olduklarını göreceksiniz.

beyaz sirke camasir makinesinde nasil kullanilir h1642091155 88e999

Uzmanlar limon suyunun beyazlar üzerinde çok etkili olduğunu ifade ediyorlar!

Yıllardır doğal temizleyici denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden olan limon suyu, şimdilerde çamaşır yıkama işlemi sırasında da tercih edilmeye başlanmıştır. Bu durum, uzmanlar tarafından limonun asidik bir özelliğe sahip olması ve temizlikte oldukça işe yaramasıyla açıklanmaktadır. Limon suyu ile çamaşırlarınızı tertemiz hale getirebilmek için diğer yöntemlerde olduğu gibi tambura veya makinenizin deterjan bölümüne limon suyu ekleyebilirsiniz.

sararan beyaz camasirlari limon ile beyazlatma

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat