Gündem

Bill Gates, Elon Musk’a savaş açtı!

Geçtiğimiz haftalarda ünlü iş insanı Elon Musk, Twitter şirketini satın almak için 44 milyar dolarlık bir anlaşma gerçekleştirdi. Şu anda askıya alınan ve akıbeti belirsiz olan anlaşmayla ilgili flaş raporlar ortaya çıktı. İddialara göre Microsoft kurucusu Bill Gates, Tesla CEO’sunun yaptığı satın alma girişimine saldırmak için milyonlarca dolar para akıttı.

Foundation For Freedom Online (Çevrimiçi Özgürlük Vakfı FFO) tarafından yapılan analiz ve araştırmalara göre geçtiğimiz ay Musk’a karşı kritik bir açık mektup yayınlandı. Mektupta imzacılar, Elon Musk’ın platforma ifade özgürlüğü getirirse uygulamaya reklam veren kişilerin servisi boykot etmesi gerektiğini savundu. FFO’nun tespitlerine göre Bill & Melinda Gates Vakfı da bu işin içindeydi.

Bill Gates, Elon Musk’ı bitirmek için milyonlarca dolar harcadı

Raporda yer alan iddialara göre toplamda 26 Elon Musk karşıtı kuruluşun 11 tanesi Bill Gates tarafından desteklenen kuruluşlardan fon topladı. Gates’in 102 ayrı nakit hibe ödediği ve toplamda 457 milyon dolar para yatırdığı öğrenildi.

Bill Gates

Yayınlanan rapor kısa bir süre sonra Elon Musk’ın da eline ulaştı. Ünlü iş insanı ve girişimci yapılan hareketin oldukça anlamsız olduğunu vurgulayan küfürlü bir tweet ile iddialara cevap verdi. Böylelikle Tesla CEO’su ile Bill Gates arasındaki sessiz savaş da ilk defa basına bu kadar sert bir biçimde yansımış oldu.

Verdiği küfürlü cevabın akabinde Elon Musk, bir takipçisine Bill Gates ile ilgili daha sert bir yorumda bulundu: “Bunun kötü olduğunu düşünüyorsun, aşına ne koyduğunu öğrenene kadar bekle,” diyerek ortalığı karıştıracak bir paylaşım gerçekleştirdi.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat