Yaşam

Bu hata bulaşık makinelerini bitiriyor! İşte makinesini uzun süre kullanmak isteyenlerin düşmemesi gereken o hatalar

Bulaşık makinesini uzun vadeli olarak kullanmak isteyenler için bazı öneriler bulunuyor. Hijyen için deterjanları karıştırmak büyük sorunlara neden olabilir.

Günlük yaşamda yeme içme gibi ihtiyaçlar karşılanırken aynı zamanda kirli bulaşıklar da can sıkmaya devam ediyor. Bulaşıkları temizlemek için farklı yöntemler kullanılabilir. Elde yıkama yöntemleri genellikle hem su israfına neden olurken hem de bu süreçte gerekli hijyenin sağlanmasını engelleyebilir. Uzmanlar genellikle bulaşık makinesinin kullanılması gerektiğini öneriyorlar. Hem hijyenin sağlanması hem de bu noktada su tasarrufunun sağlanması için oldukça önemli görülüyor.

Bulaşık Makinesinde Deterjanlar Karıştırmayın!

bulaşik2 1

Genellikle bulaşıkların hijyenik olmasını isteyenler bulaşık deterjanı kullanırken yıkama yaparken farklı deterjanları da kullanmayı tercih ediyorlar. Böylece bulaşıkların makineden daha hijyenik bir şekilde çıkacağını düşünüyorlar. Bu aslında bulaşıklar ve bulaşık makineleri için kullanılan en büyük hata olarak ifade ediliyor. Bulaşık makinesini uzun süre boyunca kullanmak isteyenler farklı temizlik maddelerini kullanmamalılar.

Sıvı Bulaşık Deterjanı Kullanmayın!

Sıvı bulaşık deterjanı kullanmak bulaşık makineleri için uygundur. Sadece elde yapılacak yıkamalar için uygundur. Bulaşık makinesine uygun olmadığı halde dökülmesi halinde köpürmeye neden olacak ve ardından bir süre sonra bulaşık makinesinin bazı bölümlerine zarar verebilir. Bulaşık makinelerinde yıkama yapanların sadece bulaşık makinesi deterjanları kullanmaları öneriliyor.

Çamaşır Suyuna Dikkat Edin!

Pek çok kişi bulaşıkların makineden daha hijyenik bir şekilde çıkmasını istediği için çamaşır suyu döküyorlar. Çamaşır suyu pek çok ürünü beyazlattığı gibi hijyen sağlaması açısından da önemlidir. Ancak çamaşır suyu bulaşık makineleri için uygun değildir. Zehirlenmelere de neden olabilir. Bulaşık makinesinin aksaklarının da bozulmaması için bulaşık makinesine zarar verecek olan ürünlerin kullanılmaması gerekmektedir. Özellikle deterjanların ve temizlik ürünlerinin karıştırılması daha büyük sorunlara neden olabilir. Bu noktada bulaşık makinesini daha uzun süre kullanmak isteyenlerin sadece bulaşık makinesi deterjanı kullanmalar öneriliyor.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat