Gündem

Bu illerin TOKİ bekleyişi bitti! Kurada sıra bu illere geldi, işte yeni kura çekilecek illerin listesi

Ülkemizin en büyük TOKİ sosyal konut projelerinden birisi olan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesinde kura çekimleri tüm hızıyla devam ediyor. Kısa bir süre önce 4’üncü etabın tamamlanması üzerine 5’inci etap için çalışmalar başlatılmıştı. Büyük bir hız kazanan TOKİ kura çekimlerinde sıra İstanbul’a geliyor. Peki İstanbul için TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak? Kura takvimlerine dair tüm detaylar…

toki konya selcuklu konut projesi

Sosyal Konut Projesi kura çekimleri!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan TOKİ sosyal konut projesi ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yönetilen projede kura çekimleri İstanbul’a geldi. Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Tuzla, Silivri’de çekilmesi beklenilen kuralar noter eşliğinde ve canlı yayın ile birlikte yapılıyor. Milyonların yer aldığı İstanbul’da kura çekimleri için sabır kalmadı. Yapılan açıklamalar ile birlikte vatandaş heyecanlı bir bekleyiş içerisine girdi.

İstanbul’da yer alan Tuzla Aydınlı Mahallesi, Konaşlı Mevki Konut Projesinde inşa ettirilen 508 evin kura çekimi 30 Kasım gününde yapılmıştı. Saat 11.00 itibariyle çekilen kuralar hak sahibine bildirildi. 218 adet 2+1 kurası çekilirken 290 adet 3+1 ev kurası çekildi. Toplamda ise 508 konu hak sahibine bildirildi. TOKi kura çekimi İstanbul için, Başakşehir, Arnavutköy, Esenler, Çatalca, Tuzla ve Silivri ilçeleri olmak üzere toplamda 50 bin konutu kapsıyor.

ba669a0b8

TOKİ kura çekimlerinde yeni etap başlıyor!

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projelerinden birisi olan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ kapsamında TOKİ kuraları çekilmeye devam ediyor. Her geçen gün bir yenisi açıklanan kuralarda binlerce vatandaş şimdiden ev sahibi olma hazırlıklarına başladı. TOKİ kura çekilişlerine dair detaylar haftalık olarak web sitesinde duyuruluyor. 17 Aralık ile 25 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi beklenilen kura çekimleri ile birlikte Sivas, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Tokat, Rize, Yozgat, Artvin, Kırıkkale, Kırşehir, Trabzon, Nevşehir illerinde konut sahipleri belirlenecek.

20-25 Aralık TOKİ kura takvimi

22 Aralık: Kırıkkale

23 Aralık: Kırşehir ve Trabzon

24 Aralık: Trabzon ve Nevşehir

25 Aralık: Nevşehir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat