Gündem

Bu işlerde KPSS şartı aranmıyor! İŞKUR yılbaşı öncesi düğmeye bastı, son başvuruları kaçırmayın, işte yeni iş ilanları

İŞKUR 2022 Aralık ayı işçi alım ilanları pek çok vatandaş tarafından araştırılırken, yeni yıl için hazırlık şirketler de İŞKUR üzerinden ilanlarını tek tek açıklamaya başladı. Aralık ayının son haftalarında işçi alımı ilanlarıyla özel sektörde alım yapılacak iş pozisyonları da açıklandı.

İş arayan vatandaşlar İŞKUR üzerinden hangi pozisyonlarda ve sektörlerde ne kadar personel alımı yapılacağını araştırmaya aşladı. Şimdilik açık iş sayısı 89 bin 721 kişi olarak duyurulurken, iş arayan vatandaşlar da ilanların şartlarını ve başvuru detaylarını merak ediyorlar. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

KEGM personel alımı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı hakkında ayrıntılar araştırılmaya başlandı. Başvuru şartları, kadro ve branş dağılımı, başvuru tarihleri merak konusu oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre; Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 44 personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlar; tahlisiye personeli, deniz trafik operatörü, mühendis, tekniker ve büro personeli kadrolarında yapılacak olan başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. 

Nasıl başvuru yapılır?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere daimi işçi statüsünde 44 personel alınacağı duyuruldu. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre; 44 daimi işçi alımına ilişkin başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresinden veya İŞKUR hizmet merkezlerine gidilere şahsen yapılacaktır. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı için 19 Aralık 2022 tarihinde başlayan süreç, 23 Aralık 2022 tarihinde sona erecek. Nihai listelerin ulaşmasını takiben, sözlü sınav, mülakat tarihi, yeri ve saati de ayrıca duyurulacaktır. Adayların atamaya esas başarı puanı, sözlü sınav ve KPSS puan ortalaması alınarak belirleneceği belirtildi.

iskur basvurulari sona eriyor son 14 saat kiyi emniyeti genel mudurlugu personel alimi yapacak

Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilana göre; Orman Genel Müdürlüğü bünyesine personel alımı yapılacağını duyurdu. Başvuruda bulunacak adayların 18 yaşını tamamlamış olması gerekirken, alımların en az ilkokul ve lise mezunu adaylar arasında yapılacağı da belirtildi. Ankara Orman İşletme Müdürlüğü, İzmir Orman İşletme Müdürlüğü, Ankara Orman İşletme Müdürlüğü, Mersin Mut Orman Bölge İşletme Müdürlüğü, Mersin Tarsus Orman Bölge Müdürlüğü’nde alım yapılacak.

 

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat