Teknoloji

Bu kez yenilik Twitter’dan! Çok beklenen özellik için müjde verildi bakın yeni bomba özellik ne olacak 

Şimdi ise yenilik Twitter’dan geldi. Beklenen o özellik artık Twitter’da. Kullanıcılara büyük haber verildi. Bomba bir özellik geliyor.

Sosyal medya uygulaması Twitter nihayetinde çoklu multimedya desteği kazanıyor. Yeni özelliği sayesinde tek bir Tweet’te  fotoğraf, video be gif paylaşılabilecek. İşte tüm detayları ile haberimizin devamında

iiiii

Twitter’dan yepyeni bir özellik

Popüler sosyal medya platformu olan Twitter kullanıcılarına kulak vermeye devam etmektedir. Son olarak şirket, yeni testler kapsamında tweetin içerisine aynı anda fotoğraf, video veya Gif paylaşabileceğini ifade etti. Bu durum karşısında kullanıcılar bu duruma çok sevindi. Çok fazla fotoğraf paylaşmak isteyen kullanıcıların paylaşamaması çok sinir bozucu bir durum olurken artık bu durum bizlere bir sorun olmaktan çıkıyor. Bu yeni özellik ise tüm kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılandı.

kkk

Twitter’da tek tweet ile çoklu fotoğraf paylaşımı nasıl yapılmaktadır?

Yapılan haberlere göre Twitter tarafından paylaşılmış olan çoklu multimedya özelliği, aslında yıllardır Instagram veya da Facebook gibi platformlarda bulunmaktaydı. Örneğin; Instagram’daki tek bir gönder içerisinde galeriden seçtiğimiz 10 a kadar video ve fotoğrafları paylaşmak çok mümkündür. Kullanıcılar şu an tek bir tweet atarak sadece bir multimedya paylaşılmasına izin veriliyor. Şirketin doğruladığı yeni özellik , kullanıcıların tek bir tweet üzerinden fazla resim, video ve Gif yerleştirilmesine izin verilmektedir. Açıklamalara göre ise “dört adet resime kadar multimedya tek bir tweet ile karıştırılabilecek.” Kullanıcıların ise Twitter üzerinden konuşmalar gerçekleştirdiğini ve tek multimedya desteğinin ise yetersiz olduğunu belirten şirket nihayet tek tweet içerisinde farklı medya formatlarını desteklemektedir. Twitter kullanıcıların böylece 280 karakterin ötesinde de kendilerini anlatma fırsatına sahip olacağını duyurdular. Test kapsamında olan bazı kullanıcılar yeni özellik hakkında tweet attı, ancak Twitter çoklu multimedya desteğinin nasıl görüneceği ise henüz belli olmamaktadır. Ayrıca tüm  kullanıcılara ne zaman sunacakları ise henüz bilinmemektedir. Twitter ekstradan yeni bir kenar çubuğu menüsünü de test ettiğini açıkladı. Deneme sürümünün ise sadece İOS kullanıcıları için yapılacağı belirlendi.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat