Sağlık

Bu yiyecekleri ağzınıza bile sürmeyin! İşte içerdiği maddelerle resmen zehir olan yiyecekler

işlenmiş paketlenmiş gıdalar sağlığı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bazı gıda malzemelerinin hiç tüketilmemesi gerektiği konusunda uzmanlarda uyarı geldi.

Sağlıklı yaşam sürmek ile sağlıklı beslenmek arasında büyük bir ilişki bulunuyor. Özellikler sürekli yağlı besinler tüketmek, vücuda sık sık şeker sokmak, gazlı içeceklerden vazgeçmemek, fazla tuz tüketmek vücudu yormaya devam ediyor. Pek çok kişi market raflarında bulunan işlenmiş gıdaları tüketmeyi seviyor. Ancak uzmanlar bu süreçte işlenmiş sağlıksız gıdalardan uzak durulması gerektiğini ifade ediyorlar.

İşlenmiş paketli ürünleri tüketmek pek çok kişiye daha kolay geliyor. Hayatımızın her noktasında da işlenmiş sağlıksız gıdaları olması uzak durma sürecini son derece zorlaştırıyor. İnsan sağlığına zarar veren besinlerden uzak durmak sanıldığından daha zor.

Hangi Besinleri Ağzınıza Bile Sürmemeniz Gerekiyor?

sağlik2 1

İşlenmiş gıdalarla birlikte vücudumuzun sağlığını düşünürken hem tüketme sıklığını azaltmak son derece önemli hem de bu süreçte bazı besinleri mümkün olduğunca az tüketerek koruma sağlayabilirsiniz. Peki hangi besinlerden uzak durmak önemli?

Gazlı içecekler, margarin ürünleri, hazır paketlenmiş soslar, hazır paketlenmiş çorbalar, içerisinde aroma bulunan bazı sütler, katkı maddeleri ile koruyuculuğu artırılmış olan köfteler, süt tozları, renklendirici ve tatlandırıcı sakızlar, kahvaltılık tahıllar, hazır kurabiye ve cipsler, hızlı yapılan makarnalar, hazır kekler özellikle uzak durulması gereken besinler arasında yer alıyor.

Hazır Paketlenmiş Ürünler Kalbi Çok Yoruyor!

Sağlık uzmanları tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında ultra işlenmiş gıdalara dikkat edilmesi öneriliyor. Şekerli ürünler tüketmek yerine meyvelerden destek alınabilir. İşlenmiş gıdalar hızlı bir emilim sağlandığı için insülin direncini ortaya çıkarabilir. İşlenmiş gıdaların sürekli olarak tüketilmesi bir süre sonra yapılan değerlendirmelere bakıldığı zaman kalp ve damar hastalıklarına neden olduğu ortaya çıktı. Kalp kaslarında yağlanma ve damar tıkanıklığı gibi sorunların yanı sıra obezite sorunları da gündeme gelmeye devam ediyor.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat