Sağlık

Bu yöntemi bilenler cilt kararmalarını dert etmiyor! İşte doğal cilt beyazlatmanın kolay formülü

Cilt kararmaları dirsek, diz, bikini bölgesi, koltuk altı bölgelerinde görülürken, bu kararmalar kış aylarında giysilerle gizlense de yaz aylarında pek çok kişinin rahatsız olduğu sorunlardan biridir. Bu kararmaları beyazlatmak için bazı doğal formüller bulunur. Peki, cilt kararmaları için hangi doğal yöntemleri uygulamak gerekir?

Cilt kararmaları birçok kişinin rahatsız olduğu durumlardan biridir. Bu sorunu yaşayan kişiler arama motorlarında çözüm arayışına girerken, kararmaları beyazlatmak için bazı etkili ve doğal formüller bulunur. İşte cilt kararmasına iyi gelen doğal yöntemler…

Cilt kararması neden oluşur?

Cilt karmaları genel olarak güneşe aşırı maruz kalma, sıcak ağda uygulamaları, sentetik kıyafetlerin giyilmesi, dar giysiler, bazı kozmetik ürünlerin kullanımı, vücudun hava almaması, ped kullanımı gibi faktörlerden dolayı oluşabilir. Bunun yanı sıra ciltte ölü derinin birikmesinden dolayı da oluşabilir. Cilt kararmalarını evde doğal bir şekilde beyazlatmak isteyen kişiler bu doğal ürünlerin ne olduğunu da merak ediyorlar. 

WhatsApp Image 2022 12 22 at 23.30.41

Cilt karmalarına ne iyi gelir?

Cilt kararmalarında E vitamini yağı koyu lekelerin beyazlamasına yardımcı olur. E vitamini yağı ciltte düzenli kullanıldığı kan dolaşımını hızlandırır ve cildin daha canlı görünmesini de sağlar. E vitaminini kararan bölgelere masaj yapa yapa uygulamanız gerekir. 1 saat bekledikten sonra ılık suyla durulama işlemi yapmanız gerekir. Bu uygulamayı hafta 3 defa uygulamanız gerekir. Düzenli kullanımda kararan bölgelerde açılmalar olacaktır. 

Cilt kararmalarını beyazlatan yöntemlerden biri de pirinç suyudur. Pirinci suya koyduktan sonra kalan nişastasını ayırın. Ardından içine 1-2 damla sirke ve 1 tatlı kaşığı yoğurt ekleyin. Uzak Doğu kadınlarının güzellik sırrı olan pirinç suyunu boş bir şişenin içine doldurduktan sonra kararan bölgelere uygulayın ve 20-25 dakika bekledikten sonra durulama işlemine geçin. Bu karışımı düzenli aralıklarla uyguladıkça kararan bölgelerde beyazlamalar olacaktır. Bir diğer yöntem de süt ve bal karışımıdır. Bu maskeyi kararan bölgelere sürdükten sonra yaklaşık yarım saat bekleyin. Haftada 3-4 defa uyguladıkça kararan bölgelerdeki farkı görebilirsiniz.

 

Not: Bu karışımları doktorunuza sormadan uygulamamanız gerekir.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat