Gündem

Bunaltıcı sıcaklar bitiyor! Meteoroloji’den kuvvetli yağmur için uyarı geldi, bu illeri fena yağmur vuracak

Bunaltıcı sıcaklardan şikayet edenler için sevindiren haber geldi. Meteoroloji o bölgeler için sağanak yağış uyarısında bulundu.

Yaz aylarının kavurucu sıcakları tüm ülkeyi etkisi altına almışken meteoroloji konu hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Bir süredir tüm ülkenin sıcaklardan dolayı kavrulduğu biliniyordu. Yaz sıcaklarından bunalan ve sürekli olarak şikayet eden vatandaşlara meteorolojiden yeni bir açıklama geldi.

Kavurucu sıcaklara kısa bir mola verileceği açıklanırken bazı iller sağanak yağmur ile serinleyecek. İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli gibi illerde kavurucu sıcakların biraz olsun rahatlayacağı ve sağanak yağışlarla birlikte serinleyeceği öğrenildi. Sağanak yağış ise bazı illerde günlerce devam edecek.

Meteoroloji Vatandaşları Uyardı!

meteoroloji2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelerde vatandaşlara uyarı yapıldı. Türkiye genelinde sağanak yağışlı ve rüzgarlı günlerin yakında olduğu belirtildi. Ülkemizin kuzey kesimleri ile Akdeniz bölgesinin iç bölgelerinde parçalı bulutlu ve yer yer bulutlu bir havanın hakim olması bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yanı sıra İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli ve Antalya illerinin doğu ve iç kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Sağanak yağışın yanı sıra Sinop, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinde de şiddetli rüzgarlar hissedilecek.

Hava Sıcaklığı Artmaya Devam Edecek!

Sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısının verilmesinin hemen ardından sıcaklıkla ilgili bazı endişeler gündeme gelmeye başladı. Bunun üzerine yurdun büyük bir kısmında hava sıcaklıklarında önemli bir değişikliğin yaşanması beklenmiyor. Sağanak yağışlı olan bölgelerde hava sıcaklığı normal seyrinde devam edecekken diğer kısımlarda hava sıcaklığının 5 dereceye kadar yükselebileceği yönünde uyarı yapıldı.

Marmara’nın güneybatısında ve Kuzey Ege kıyılarında rüzgar zaman zaman şiddetini artırabilir. Kuvvetli rüzgar uyarısı verildiği için meteoroloji tarafından vatandaşlara uyarılar yapıldı. Yaşanabilecek olan tüm olumsuzluklara karşı tedbirli davranılması ve dikkatli olunması konusunda uyarılar gecikmedi. Hava özellikle Marmara bölgesinde yer yer parçalı bulutlu olacak.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat