Yaşam

Bunların olduğu yere sivrisinekler gelmiyor! İşte doğal yolla sinek kovma yolları

Yaz aylarıyla birlikte milyonlarca ailenin ortak derdi olan sivrisinekler, özellikle çocuklu aileler için tam bir baş belası olabiliyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde konuya dair açıklamalarda bulunan Dr. Biyolog Tuğçe Ağba, sivrisinekleri kovacak doğal bitkilerin yanı sıra özel bir karışım tarifi de verdi. İşte, Dr. Biyolog Tuğçe Ağba tarafından açılanan evinizi sivrisineklerden arındırabileceğiniz o doğal yöntemlere dair merak edilen tüm detaylar.

Yaz ayları, deniz, kum ve güneş gibi oldukça keyifli şeyleri akıllara getiriyorken baş belası sivrisinekleri de hayatımıza sokuyordu. Özellikle kırsal alanlarda ikamet eden aileler, geceleri yoğun sivrisinek baskınları nedeniyle oldukça şikayet ediyorlardı. Fakat şimdilerde sivrisinekler hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Biyolog Tuğçe Ağba, bu rahatsız edici varlıklardan nasıl kurtulabileceğimizi anlattı.

Her geçen gün sivrisineklerin enfekte özelliklerinin olduğunu ve insanlar için oldukça zararlı canlılar olduklarını açıklayan Dr. Biyolog Tuğçe Ağba, şimdilerde sivrisinekleri her daim uzak tutacak o doğal yöntemleri de açıkladı. İşte, sivrisinek olmayan günlere merhaba diyebileceğiniz o doğal yöntemlere dair merak edilen tüm detaylar.

Dr. Biyolog Tuğçe Ağba sivrisinekleri sizden uzaklaştıracak o doğal ürünleri açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde takipçileri için bilgilendirici açıklamalarda bulunan Dr. Biyolog Tuğçe Ağba, herhangi bir karışım hazırlamaya gerek duymadan sivrisineklerden kurtulmanın mümkün olduğunu ifade etti.

Ünlü isim, ‘’Sivrisinekleri kovacak en önemli ürünlerden biri fesleğendir. Bir saksının içerisinde veya balkonunuzda bir yerde bulundurabilirsiniz. Hem de hayvanlara zarar vermeden doğal döngüye bir katkıda buluşmuş olursunuz. Ayrıca evinizde limon çimeni, okaliptüs, kekik, biberiye ve lavanta gibi bitkileri de kullanabilirsiniz. Bir limonu kesip karanfillerin içerisine atarak da sivrisinekleri evden uzak tutabilirsiniz. Karanfilin tomurcuk kokusu, limonla birlikte etkili bir çözüm olacaktır. Yattığınız yerde etrafınıza dizebilirsiniz.’’ ifadelerini kullandı.

310720221121361748483 3

Dr. Biyolog Tuğçe Ağba sivrisinekleri kovacak yeni bir formül açıkladı!

Sivrisinekleri evden uzak tutacak bitkilerin yanı sıra bir karışım tarifi de veren Dr. Biyolog Tuğçe Ağba, ‘’100 ml spreyin içerisinde lavanta suyuna fesleğenin uçucu yağından iki damla koyup limon çimeni yağı da ekleyerek kendiniz için sivrisinek kovucu bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bu spreyi çocuklarda ve bebeklerde alerjik reaksiyon göstermemesi açısından yüzlerine sürmeden kollarına ve bacaklarına rahatlıkla uygulayabilirsiniz.’’ açıklamalarında bulundu.

86451

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat