Yaşam

Bunu yaptığınız yere sinekler uğramıyor! İşte doğal sinek kovucu!

Yaz aylarının gelmesiyle milyonlarca insanın aklında sivri sineklerden nasıl korunabileceği sorusu gelmeye başlamıştı. Kimyasal sinek kovuculardan uzak durmayı seçen milyonlarca kişi, şimdilerde doğal yöntemleri araştırmaya başladılar. Uzmanlar, sivri sineklerin evlerden uzak durmalarını sağlayacak o formülleri, son dakika haberi olarak ortaya koydular. İşte, doğal sivrisinek kovucu olarak görülen o yöntemlere dair merak edilen tüm detaylar.

Sıcak yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil günlerinin yanı sıra sivrisineklerle geçecek akşamlar da milyonlarca kişiyi düşündürmeye başlamıştı. Uzmanlar, kimyasal özelliklere sahip sinek koruyucularının sağlık açısından olumsuz etkilere sahip olduğunu açıkladıkları için şimdilerde doğal yöntemler popüler olmaya başladı.

Özellikle sosyal medyada milyonlarca kişinin ilgisini çekmeyi başaran doğal sinek kovucular, şimdilerde herkesin en çok tercih ettiği yöntemler arasında gösteriliyor. Uzmanlar tarafından da tavsiye edilen bu formüllerle yaz gecelerini sineksiz bir şekilde rahatça geçirebileceksiniz. İşte, sinekleri sizden tamamen uzak tutacak o mucizevi formüllere dair merak edilen tüm detaylar.

Limon ve karanfil sivrisinekleri odanızdan anında kovuyor!

Uzmanlar, limon ve karanfil karışımının sivrisinekleri kovabilmek adına tercih edilmesi gereken en önemli yöntemlerden biri olduğunu söylüyorlar. Birçok kişi tarafından da tercih edilen bu formülü uygulayabilmek için öncelikle limonu ortadan ikiye kesiyoruz ve karanfilleri limonun kestiğimiz bölümlerine sık bir şekilde batırıyoruz. Ardından iç ve dış mekanlara, pencerenin önüne ve piknik alanları gibi mekanlara bu karışımı yerleştirerek kendinizden sinekleri saatler boyunca uzak tutabilirsiniz.

168

Esanslı yağ karışımları etkili bir sinek kovucu olarak kullanılabilmektedirler!

Esanslı yağ karışımları da limon ve karanfil formülü gibi sivrisineklerin uzak tutulması için uzmanlar tarafından önerilen etkili bir yöntemdir. Bu formülü uygulayabilmek için 4 bardak elma sirkesi, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı doğal deterjan, 20 damla biberiye yağı, 20 damla fesleğen yağı ve 20 damla nane yağını bir sprey içerisinde karışım haline getiriyoruz. Daha sonra bu karışımı yaz aylarında sineklerden uzak tutmak istediğimiz her yere sıkıyoruz.

04

Şeffaf su dolu poşetler sivri sineklerin size ulaşmalarını engelleyecek!

Daha önce duyulmamış olan şeffaf su dolu poşetle sinek kovucu oluşturmak, yaz aylarının gelişiyle birlikte oldukça popüler bir hale geldi. Bu durum, sineklerin tam 300 adet göz lenslerinin olması ve güneş ışığına karşı oldukça hassas olmalarıyla açıklanabilmektedir. Şeffaf su dolu poşetleri pencere ve kapılara asmak suretiyle güneşten gelen ışıkları sivri sineklere yansıtabilir ve evlerin içlerine girmelerini kolayca engelleyebilirsiniz.

49

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat