Gündem

Çarşı ve Mahalle Bekçi Alımı İŞKUR’da Yayınlandı

İŞKUR’da Çarşı ve Mahalle bekçiliğine yönelik bazı ilanlar yayınlandı. Siz de bu ilanlara başvurarak çarşı ve mahalle bekçisi olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Ancak Çarşı ve Mahalle bekçisi olabilmek için belirli başvuru koşullarını sağlamanız gerekmektedir. Bu yazımızda çarşı ve mahalle bekçiliği için gerekli şartlardan bahsedeceğiz.

Özel sektör bekçisi için ilden iş ilanı var

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilan başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacaktır. E-devlet şifrelerinizi kullanarak İŞKUR sistemine giriş yapabilir, bekçilere yönelik iş ilanlarına kolayca giriş yapabilirsiniz. Ancak öncelikle kullanıcının İŞKUR dijital sistemine kayıtlı olması ve doğru bir özgeçmişe sahip olması gerekmektedir. Başvuru sırasında doğru ve eksiksiz bir özgeçmiş faydalı olacaktır. Ancak eksik veya yanlış bilgiler varsa bu bilgiler nedeniyle iş başvurunuz sonlandırılabilir.

Çarşı ve mahalle bekçiliği için genel şartlar nelerdir?

Adaylar bazı genel şartlara uymak zorundadır. Ancak bu açık pozisyonlar özel sektörde olduğu için her şirketin kendine özgü koşulları vardır. Bu açık pozisyonların koşullarıyla ilgileniyorsanız, İŞKUR portal sistemine giriş yapabilir ve iş ilanlarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İŞKUR tarafından yayınlanan İŞKUR iş ilanlarına buraya tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Özel şirketlerin sunduğu başvuru koşullarının yanı sıra aşağıda sıralanan genel koşulları da yerine getirmeniz gerekmektedir. Çarşı ve mahalle bekçiliği için aranan genel şartlar şunlardır:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
İlkokul, lise, önlisans ve lisans mezunu olup, yurt dışı okullarından mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları gerekmektedir.
18 yaşından büyük olmak
Fiziki koşullarda bay ve bayanlar için herhangi bir sıkıntı oluşturacak bir engeli bulunmamak (Engelli adaylarında aranan şartlar duyuru detayında belirtilmiştir)
Adayların sağlık yönetmeliği gerekliliklerini yerine getirmesi, silah taşımasına engel bir durumun bulunmaması ve yüz kızartıcı bir suçtan dolayı ceza almamış olması gerekmektedir.
Başvurunun yapıldığı ilde ikamet etmek

İŞKUR’a nasıl üye olunur?

Yayınlanmış olan iş ilanlarına başvurabilmek için öncelikle İŞKUR web sitesine üye olmanız gerekmektedir. İŞKUR’un web sitesine üye olabilmek için belirli adımları izlemeniz gerekmektedir. İŞKUR’a üye olmak için aşağıdaki adımları tamamlamanız gerekir:

İŞKUR resmi web adresini iskur.gov.tr ​​tarayıcınızda açın
İŞKUR web sitesinin en üst menüsünün en sağında yer alan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklayınız.
Açılan sayfada üyelik sözleşmelerini detaylı olarak okuyunuz.
Üyelik sözleşmesini onayladıktan sonra sizden istenen kişisel bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
Açılan sayfada adres bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.
Ardından iletişim bilgilerinizi doldurun
İŞKUR web sitesine erişmek için kendinize güçlü bir şifre belirleyin.
Son olarak “Üyeliğimi oluştur ve devam et” seçeneğine tıklayın. Üyeliğinizi oluşturun.

İLANLAR İÇİN TIKLAYIN

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat