Gündem

Devlet Demir Yolları İŞKUR üzerinden alım yapacak! Son başvuru 30 Aralık, işte aranan şartlar

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 100 kişilik daimi işçi alımı yapacağını duyurdu. 18-35 yaş arasındaki erkek adayların başvuru yapabileceği ilana başvurular İŞKUR internet sitesi üzerinden 26.12.2022 ve 30.12.2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre; İŞKUR üzerinden TCDD bünyesine önlisans mezunu Vinç Operatörü, Lokomotif Tamircisi, Tezgah Makine ve Talaşlı İmalat İşçiliği, Motor Tamircisi, Elektronik İşçiliği, Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörü, Vagon İmal ve Tamircisi, Elektrikçi, Tren Teşkil İşçisi olmak üzere 100 personel alımı yapılacağı duyuruldu.  Peki, başvuru şartları ve başvuru detayları nelerdir? İşte haberin merak edilen tüm detayları…

TCDD 100 sürekli işçi alımı şartları

  1. İlan başvuruları İŞKUR internet sitesi üzerinden 26.12.2022 ve 30.12.2022 tarihleri arasında yapılacaktır.
  2. Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinden sadece birine müracaat edebilecektir. İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. 
  3. “İŞKUR’ca bildirilen NİHAİ LİSTEDE YER ALACAK ADAYLAR, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr)  yayınlanacak 1’er adet resimli İş Talep Bilgi Formunu ve Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurarak www.tcdd.tasimacilik.gov.tr adresinde ilan edilen tarihler arasında, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı İşçi ve İş Mevzuatı Şube Müdürlüğü (Oda No:2050) Hacıbayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine şahsen veya postayla teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.”

Başvuru şartlarını İŞKUR resmi internet sitesinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

maxresdefault 2

Başvuru için gerekli belgeler

  1. Öğrenim belgesi (Diploma fotokopisi)
  2. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  3. T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı (Cumhuriyet savcılığından ya da e-Devlet şifresi işle www.turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır. Adli sicil kaydı bulunanlar adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.)
  4. Askerlik durum belgesi( terhis, tecil ya da muaf olduğunu belirtir)
  5. KPSS sonuç belgesi (03.11.2022 açıklama tarihi)
  6. İş Talep Bilgi Formu (Fotoğraflı)
  7. Başvuru formu

 

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat