Teknoloji

Disney Plus uygun fiyatlı bir paket getiriyor!

2019 yılında yayın hayatına başlayan Disney Plus çok yakında Türkiye’ye geliyor! 34,99 TL’den başlayan fiyatlarla 14 Haziran’dan itibaren ülkemizde yayına girecek dijital platform, milyonlarca kişi tarafından heyecanla bekleniyor. Streaming pazarının lideri konumundaki Netflix şirketinin düşüşünün aksine abone sayısını günden güne artıran Disney+, şimdi bütçe dostu yeni bir paket için kollarını sıvamış durumda.

Disney Plus reklam tabanlı bütçe dostu paket sunacak

ABD’de aylık 8 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan Disney Plus yakında herkesin platforma abone olabilmesi için uygun fiyatlı bir paket sunacak. Şirketin ilk açıklamalarına göre yeni paketin, şirketin aile dostu imajını koruyacak şekilde tasarlandığı paylaşıldı. Reklam tabanlı yeni pakette firma, hiçbir şekilde alkol ve +18 yaş sınırının üstündeki reklamları yayınlamayacağını bildirdi.

Disney Plus

Çocuklar her türlü reklamdan muaf tutulacak

Disney Plus’ın yeni paketi ilk olarak bu yılın sonlarına doğru Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıcılara sunulacak. Platform, küçük çocuklar için oluşturulan profillerde hiçbir şekilde reklam yayınlamayacak. Öte yandan okul öncesi izleyicilere yönelik programlar, girilen profilden bağımsız olarak her türlü reklamlardan muaf olacak.

Şirketin aktardığı bilgilere göre Disney Plus, reklam destekli abonelik paketinde saatte ortalama dört dakikalık reklama yer verecek. Geleneksel televizyon kanalları ile kıyaslandığında bu oran ciddi ölçüde az görünüyor. Şimdilik şirket yeni paketi için herhangi bir fiyat bilgisi paylaşmadı. Öte yandan Türkiye’de ve diğer ülkelerde bu pakete ne zaman erişilebileceği de şimdilik belirsizliğini koruyor. Fakat tahminlere göre yıl sonunda ABD’deki testler tamamlanınca, 2023 yılı itibariyle söz konusu paket küresel olarak getirilecek.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat