Gündem

Dolar 10 Lira olacak iddialarına İslam Memiş’ten yanıt! Yıl sonu dolar için gelecek rakamı verdi

Doların yeniden 10 liraya düşeceği yönünde ortaya çıkan iddialar heyecana neden olurken ekonomist İslam Memiş konu hakkında yeni bir açıklamada bulundu.

Dolar kurunda kritik artış her geçen gün devam ediyor. Dolar kuru dün yaşanan gerilim sonrasında 18 lira sınırının üzerine çıktı. Son günlerde FED tarafından yapılan açıklamalar ve tüm dünyada enflasyon oranlarının yükselmesinin ardından ülkemizde en büyük çıkışı yakalayarak yüksek bir seviyeye yerleşmiş oldu.

Dolar piyasasında meydana gelen bu artış aynı zamanda endişeye de neden oluyor. Yatırımcılar ve vatandaş nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda endişeli oldukları için ünlü ekonomistlerin değerlendirmelerini oldukça önemsiyorlar.

Dolar Fiyatları Yeniden 10 Liraya Düşecek mi?

dolar2 2

Dolar fiyatları kendi içerisinde rekorun kırarken bazı sesler yükselmeye başladı. Piyasalarda doların alınacak bazı önlemler ve enflasyonun sakinleşmesi ile birlikte düşeceği konuşulmaya başlandı. Bu düşüşün ise 10 liraya kadar yaşanabileceği iddia edilmişti. Bu iddia dolar yatırımcılarını endişelendi ve dolarlarını ellerinden çıkarıp çıkarmamaları konusunda endişe yaşamalarına neden oldu. FED tarafından enflasyona yönelik açıklamaların yapılması dolar fiyatlarında meydana gelen düşüşün sona ermesine neden olmuştu. Ancak ülkemizde enflasyon seviyesi 24 yıllık süreçte zirveye ulaşmış olmasından dolayı Türk lirası değer kaybetmeye devam ediyor ve bunun baskıya neden olması kafaları karıştırmaya devam ediyor.

İslam Memiş’ten Dolar İddialarına Yanıt Geldi!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş dolar fiyatları hakkında meydana gelen iddiaları yanıtladı. Enflasyon verilerinin yüzde 80 sınırına kadar yükselmesinin ardından doların düşeceğini iddia edenlere seslendi ve ‘Gerçekten doların enflasyon bu noktadayken 10 liraya düşeceğini inanan var mı? Enflasyon Avrupa ülkelerinde de son 40 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Bu süreçte mücadelenin kolay olmayacağını söylememiz gerekiyor. Israrla nakit bir dünyanın olduğunu belirtiyorum. 2022 yılında piyasalarda ciddi bir manipülasyon var ve bu oldukça ciddi bir süreç. Doların 10 liraya düşeceğini düşünenler boşuna beklemesin. Daha fazla artacağını düşünüyorum’ ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat