Ekonomi

Dolarda ani değişiklik an meselesi! Selçuk Geçer dolar konusunda yatırımcıları uyardı, doları olan hemen bunu yapsın

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer dolar fiyatları hakkında uyarmaya devam ediyor. Ünlü ekonomist doları olanlar için o kritik açıklamayı yaptı.

Türkiye ekonomisinde meydana gelen dalgalanmalar tartışmalara neden olmaya devam ediyor. Enflasyon hızla artarken yatırımcılar ve vatandaşlar nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini merak ediyorlar. Türkiye’de enflasyon rakamları hızla artmaya devam ediyor. Enflasyona karşı acil bir müdahale yapılmadığı takdirde ünlü ekonomistler gelecek ayların ülke ekonomisi için son derece karanlık olabileceğini düşünüyorlar.

Dolara BDDK tarafından bazı müdahaleler yapılmış ancak bu çözüm kısa süreli işe yaramıştı. Şimdilerde dolar 18 dolar seviyelerine yükseldi. Yatırım aracı olanlar, yatırım yapmak isteyenler ya da ekonominin gidişatından endişeli olanlar doların bundan sonraki yolculuğunu araştırmaya başladılar.

Dolar Fiyatları Hakkında O Tahminler Yapıldı!

Son zamanlarda yapmış olduğu tahminlerle dikkat çeken ve yatırımcılar tarafından takip edilen ünlü ekonomist Selçuk Geçer sosyal medya hesabından paylaşım yapmaya devam ediyor. Yaz aylarında dolar ve enflasyon hakkında önemli tahminlerde bulundu. Eylül ayı ile birlikte ekonomide ve dolarda kritik dönemin başladığı belirlendi. Ekonomide yaşanacak olan gerilim ile ekmek almanın bile gittikçe zorlaşabileceği düşünülüyor. İşte o kritik açıklamalar!

Doları Olanlar Satmasın!

dolar2 7

Amerika’da yapılan faiz artırımlarının fazla olması ekonomideki dengesizlikleri gözler önüne serdi. Türkiye bu süreçten en çok zarar gören ülkeler arasında yer alıyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer’e göre hem dolar hem de enflasyon anlamında Eylül ayından sonra içinden çıkılması zor bir hal alacağı düşünülüyor. Doların Kasım ve Aralık aylarında 30 liraya kadar çıkabileceğini ve bunun sürpriz olmayacağını düşünen ünlü ekonomist elinde doları olanları uyardı. Bu süreçte elinde doları olanların dikkatli davranmaları gerektiği ve dolarları elden çıkarmamaları gerektiği düşünülüyor. Ekonominin kontrolden çıkma ihtimaline karşı uygulanan yanlış ekonomi politikalarının uygulandığının ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat