Yaşam

Elbisenizde yağ lekesi varsa çöpe atmayın! Bu yöntem elbisenizdeki yağ lekelerini çıkarıp atıyor

Bu yöntemle birlikte artık giysilerinize dökülen yağ lekeleri kolayca çıkıyor. İnatçı yağ lekelerini söküp atan bu yöntem giysilerinizin de kurtarıcısı oluyor. Zor çıkan hatta çıkmayan bu lekelerden kurtulmak için bu mucizevi yöntemi mutlaka deneyin.

WhatsApp Image 2022 07 03 at 00.25.20

Günlük yaşamımızdaki inatçı yağ lekeleri birçok kişiyi rahatsız eden konulardan biridir. Özellikle yağ lekeleri hem zor çıkmasından hem de kalıcı olmasından dolayı giysilerimizi de kullanılmayacak hale getirebiliyor. Giysilerimizi kurtaran bu yöntemle birlikte artık yağ lekeleri kolayca çıkacak ve giysilerimizi de kurtarmış olacağız. Birçok kişinin bilmediği bu yöntemler oldukça hayat kurtarıcı oluyor. İşte giysilerinizden çıkmayan inatçı yağ lekelerinden kurtulmak için uygulanabilecek o yöntemler…

 

Kabartma tozu

Kabartma tozu, yağ lekelerini çıkartmak için en etkili yöntemlerden biridir. Özellikle makinede yıkanmayacak eşyalarda en etkili yöntem diyebiliriz. Koltuk, mont vb. ürünlerinizde bulunan yağ lekelerini çıkartmak istiyorsanız kabartma tozu kurtarıcınız olacaktır. Bunun için uygulanacak adımlar şunlardır:

  • Fazla yağı almak için ilk olarak kâğıt havlu kullanmanız gerekir ve ardından kabartma tozunu lekenin üzerine dökün. 24 saat boyunca bekletin.
  • Bir günün sonunda kabartma tozu döktüğünüz lekeyi fırçalayın.
  • Lekenin üzerine su ve sirke karışımı yapın ve lekenin üzerine sıkın.
  • Fırça yardımıyla ve sabunla lekenin üzerini ovalayın. Kullanacağınız eşyanın kumaşı hassas ve yumuşaksa diş fırçası da kullanabilirsiniz.WhatsApp Image 2022 07 03 at 00.25.26

Tebeşir

İnatçı yağ lekelerini çıkartan bir diğer yöntem de tebeşir kullanmaktır. Yağ lekesinin üzerine bir kâğıt havlu serin ve fazlalığını alın. Ardından lekenin üzerine tebeşir sürün. Ardından yıkama işlemi yapabilirsiniz. Tebeşir yağ lekelerini çıkarma konusunda etkili yöntemlerden biridir.

Bulaşık deterjanı

İnatçı yağ lekelerini giysilerinizden söküp atan bir diğer yöntem de bulaşık deterjanıdır. Yağ lekesi bulunan kumaşın üzerine biraz bulaşık deterjanı dökün. Ardından ılık su ve bez ile beş dakika bekletin. Bekledikten sonra yağ lekesi olan bölgeyi yavaş yavaş ovalayın. Bez yerine diş fırçası veya fırça da kullanabilirsiniz. Bulaşık deterjanı mutfak eşyalarında etkili olduğu kadar giysileriniz için de etkili yöntemlerden biridir.

WhatsApp Image 2022 07 03 at 00.25.04

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat