Gündem

Elon Musk cinsel taciz iddiaları hakkında konuştu!

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk bugün skandal bir olay ile gündeme geldi. Business Insider tarafından ortaya atılan iddialara göre ünlü iş insanı, uçakla seyahat ettiği esnada bir uçuş görevlisinden, kendisine masaj yapması ve ‘daha ileri gitmesi’ için teklifte bulundu.

Musk hakkında çıkan bu iddialar 2016 yılına dayanıyordu. Londra’ya seyahat eden iş insanı, o sırada kendisiyle ilgilenen uçuş görevlisinden iddialara göre tam vücut masajı talep etti. Bunun ardından görevliye tacizde bulunduğu aktarılan Musk’ın, sonrasında ise birliktelik teklif ettiği ortaya atıldı.

Elon Musk

Kabin memurunun arkadaşı tarafından yapılan bir açıklamaya göre, uçuş görevlisi Elon Musk tarafından gelen bu teklifi reddetti. Fakat söz konusu uçuştan sonra çalıştığı şirketin ona artık daha az vardiya verdiğini, bu şekilde misilleme uyguladıklarını düşünmeye başladı. Öte yandan son iddialara göre Musk’ın şirketi SpaceX, görevlinin kendisini ifşa etmemesi için 250 bin dolarlık ödeme yaptı ve anlaşma yapmayı teklif etti.

Elon Musk iddiaları reddetti!

Dünyanın en zengin insanı konumunda yer alan Elon Musk, söz konusu iddialar hakkında cevap vermekte gecikmedi. “Kayıtlara göre, bu vahşi suçlamalar tamamen gerçek dışı” açıklamasında bulunan iş insanı, kendisini suçlayan kişiden bu olayı kanıtlamasını talep etti. Kendisiyle alakalı halk tarafından bilinmeyen herhangi bir şeyi (yara izleri ya da dövmeler) tarif etmesini istedi.

“Cinsel tacize meyilli olsaydım, bunun 30 yıllık kariyerimde ilk kez gün ışığına çıkması pek olası olmazdı,” şeklinde kendi savunan Elon Musk, hakkında çıkan tüm iddiaları kesin bir dille reddetti.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat