Teknoloji

Elon Musk Twitter’da 100 Milyon Takipçiye Ulaştı

Tesla ve SpaceX şirketlerin CEO’su Elon Musk satın alma girişimlerinde bulunduğu sosyal medya platformu Twitter’da 100 milyon takipçiye ulaştı.

Geçtiğimiz aylarda Elon Musk Twitter’ı almak istediğini belirtmişti. Musk’ın açıklamalarının ardından Twitter ile yapılan görüşmeler sonucunda 26 Nisan’da 44 milyar dolara satın alma gerçekleşmişti. Anlaşma sonrası Elon Musk Twitter’daki bot kullanıcılar konusunda şüphelerinin olduğunu ve bu nedenle şirketten daha detaylı bilgi istediğini söyledi.

Takipçi Sayısı 100 Milyonu Geçti

Kripto paralar, internet dünyası ve güncel gelişmeler ile ilgili attığı tweetler ile adından sıkça söz ettiren Musk Twitter’da 100 milyon takipçiye ulaştı. Yaklaşık bir haftadır hiçbir paylaşımda bulunmayan Elon Musk’ın bu süreçte 100 milyon takipçiye ulaşması dikkat çekti.

twitter 1

Zirvede Barack Obama Var

Twitter’da 100 milyon takipçiye ulaşan ilk isim Elon Musk değil. Musk Twitter’da güncel verilere göre en fazla takipçisi olan altıncı hesap. Listenin ilk sırasında ABD 44. Başkanı Barack Obama var. Listede Obama’dan sonra sırasıyla Justin Bieber, Katy Perry, Rihanna, Cristiano Ronaldo yer alıyor.

‘’Gizli Bir Instagram Hesabım Var’’

Elon Musk’ın Instagram hesabı kullanmadığı sanılıyordu. Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama gizli bir Instagram hesabı olduğunu belirtti ancak hangi hesabı kullandığına dair bilgi vermedi.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat