Sağlık

En pahalı cilt serumların ana maddesi! İşte doğal laurik asit bulunan cilt dostu besinler

En pahalı cilt serumların içinde bulunan laurik asidi kolay yoldan vücudunuza alarak cildinizi güzelleştirebilirsiniz. İşte detaylar..

Cildi besleyen ve cildin ihtiyacı olan tüm mineralleri içerisinde bulunduran laurik asit, pek çok pahalı ve kaliteli serumun içerisinde bulunuyor. Bu serumları kullanmak cilt bariyerini yenileyerek, yaşlanmanın etkilerini ciddi oranda azaltabiliyor ancak bu tür serumlara para vermek pek çok kişiyi zorlayabiliyor.

Laurik asidi bu süreçte serum desteklerinden almak yerine doğal besinlerden alabilmek mümkündür. Laurik asit denildiği zaman hindistancevizi yağı, hurma yağı ve süt akla geliyor. Laurik asidin düzenli olarak vücuda alınması antibakteriyel ve antienflamatuar özellikleri ile ön plana çıktığı için hem sağlık hem de cilt açısından son derece faydalıdır. Laurik asidi aslında günlük yaşam rutinlerinize kolaylıkla dahil edebilirsiniz.

Laurik Asit Nedir?

Laurik asit pek çok kişi tarafından ilk kez duyuluyor. Çoklu cilt bakım ürünleri içerisinde kullanılan ve bunun yanı sıra doğal olarak türetilen bir yağ asidi olarak ifade ediliyor. Laurik asit cilt dostu bir asittir. Özellikle pek çok kişiyi zorlayan sedef hastalığının tedavisi ve ortaya çıkardığı sorunlarla savaşmak konusunda etkili olabilir.

Laurik asit bilinenin aksine pek çok bitki ve hayvansal yağda doğal olarak bulunmaktadır. Daha yoğun bir şekilde bulunan hindistancevizi yağı ve hurma yağı ise bu yağın temel kaynakları arasında yer almaktadır. Laurik asit insan vücudunda dokuların içerisinde de katı halde bulunur ve çözünemez.

Hindistancevizi Yağı ve Hurma Yağı Tüketin!

laurik2

Laurik asit bakımından zengin olması ile bilinen Hindistan cevizi yağını yiyeceklerin içinde kullanmak bu asidin daha etkin biçimde ortaya çıkarılmasını ve vücuda alınmasını sağlamak mümkündür. Yemeklere eklenebileceği gibi kahvelere ve içeriklere de eklenebilir.

Hurma çekirdeği yağı içerisinde de yüksek miktarda laurik asit bulunuyor. Hurma çekirdeği yağı da yemeklere konabilir. Ancak normal hurma yağı yerine hurma çekirdeği yağı kullanmak son derece önemlidir.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat