Gündem

Ev alma hayali kuranlara büyük müjde! Bakan Kurum son dakika açıkladı, herkesi ev sahibi edecek proje geliyor

Ev sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından açıklamalar geldi. Yapılan açıklamalara göre 2023 yılına dair yeni projeler hakkında çalışmalar başlatıldı. 2023 yılının başında bu projenin kamuoyuna sunulacağı açıklandı. Yeni asgari ücretin açıklanmasıyla birlikte vatandaşa bir sevindirici haber daha geldi. Peki, Bakan Kurum tarafından açıklanan proje nedir? İşte tüm detaylar…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’ndan müjdeli haber!

2023 yılı için asgari ücretin açıklanması üzerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan da müjdeli haber geldi. Geçtiğimiz gün İnşaat Mueahhitleri Konfederasyonu (İMKON) tarafından gerçekleştirilen ATO Conresium’da düzenlenen “İmkon Yapı Bazaar Gayrimenkul, Yapı ve İnovasyon Zirvesi” ve fuarının açılında yer aldı. Açılış esnasında yaptığı açıklamalar ile vatandaşa müjdeli haberi everdi. Türk müteahhitlerin önemini vurgulayan Bakan Kurum yaptığı açıklamada, “Yıkım müteahhitliği ile alakalı gelen talepler doğrultusunda teminat mektuplarında zorunlulukları da yüzde 40-45 oranında azaltmaya gidiyoruz. Buradan gelen talep ve sorun çerçevesinde diğer taraftan yine yıkım müteahhitlerinin temin etmesi gereken makine farkında da kolaylıklar sağlıyoruz. Ekskavatör ve yine toz bastırma sistemleri gibi bazı makinelerin asgari adet ve güçlerini azaltmaya gidiyoruz. Bu da sektörümüz adına önemli bir düzenleme olacak” sözlerine yer verdi.

DjNDSDcX0AA27Qe

İnşaat sektörü hakkında önemli açıklama!

İnşaat sektörüne dair önemli açıklamalarda bulunan bakan Kurum, inşaat sektörünün ihracatına katkı sağlayacak çalışmaların başlatıldığını ifade etti. Bu kapsamda açıklamalar yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada, “Bu çalışmalar neticesinde tabii inşaat ve yapı malzemesi sektörlerimiz dünyada da etkin bir rol oynayacak. İş alma kapasitesi ile ihracat rakamları da bundan olumlu bir şekilde faydalanacak. Aslında bir anlamda inşaat ve yapı malzemeleri arasında Türk birliğini de sağlamış olacağız. Bu önemli bir adım. Tabii bu adımları atarken de ülkemizde bir Türkiye Ulusal Mekansal Strateji Planı çalışması başlattık. 4 yıl sürdü ve burada da sona geldik. Önümüzdeki şubat ayında kamuoyu ile paylaşacağız.” dedi. Oldukça iddialı sözler ifade eden bakan Kurum, Türkiye Ulusal Mekansal Strateji Planı’nın faaliyete girmesi halinde Türkiye’yi dünya üzerinde yer alan ilk 10 ekonomisi arasına girmesini sağlayacak adımlardan birisinin olduğunun altını çizdi.

972113d8 9105 4c3f 89e0 3ad7b6453271 724943

Murat Kurum’dan deprem açıklaması!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ülkemizin bir deprem ülkesi olduğunun altını çizerek açıklamalarda bulundu. Depremle mücadelenin önemine vurgu yapan Murat Kurum etkileyici sözlerde bulundu. Açıklamasında depremin altında kalınmadığını, depremi yöneten ve sonrasında şehirlerimizin imarını eve ihyasını kısa sürede gerçekleştiren, deprem yaşandıktan 2 saat içinde vatandaşın yanında olan bir Türkiye’nin olduğunu söyledi. Murat Kurum’un açıklamalarına göre depremle mücadele terörle mücadele kadar önemli bir kavramdır.

 

 

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat