Teknoloji

Flaş gelişme: iPhone 14 çıkış tarihi ertelenecek!

Teknoloji devi Apple geleneksel bir şekilde her yıl Eylül ayında yeni akıllı telefon ailesini piyasaya duyuruyor. Şirket, bu sene de geleneği bozmayarak sonbaharda düzenleyeceği etkinlikte iPhone 14 serisi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Fakat ortaya çıkan son raporlar, söz konusu tarihin bir müddet ertelenebileceğini bizlere gösteriyor. Teknoloji tutkunlarının heyecanla beklediği cihazların, Çin’de yaşanan kısıtlamalar sebebiyle beklenen tarihten daha geç raflara geleceği iddia ediliyor.

iPhone 14 serisi ne zaman çıkacak?

Koronavirüs halen daha tüm dünyada etkisini sert bir şekilde göstermeye devam ediyor. Bu bağlamda Çin’in bazı bölgelerinde yerel makamlar, artan enfeksiyon vakalarını kontrol altına almak için vatandaşlarına bazı kısıtlamalar getirdi. Çok sayıda işletme haftalar boyunca boş kaldı ve üretimlerini durdurdu. Bunlardan biri olan Apple’ın Şangay’daki üretim tesisi, ancak 16 Mayıs tarihinde üretimlerine devam edebildi.

iPhone 14

Apple, iPhone modellerinin üretimlerini bu tesiste gerçekleştiriyor. Fakat pandemi nedeniyle fabrikanın uzun süre faaliyetlerini durdurması, beklenen akıllı telefonların geleceğini de tehlikeye atmış gibi görünüyor. Nikkei Asian Review’ın iddialarına göre, Foxconn ve Pegatron firmaları yeni nesil iPhone’ları Haziran ayına kadar hazırlamak üzere anlaşma gerçekleştirdi. Ağustos ayında ise seri üretime geçilmesi planlanıyordu. Ancak pandemi kısıtlamaları, üretim safhasını üç hafta geriye itti.

Apple’ın anlaşmalı üretim tesislerinde yaşanan gecikme, merakla beklenen akıllı telefon serisinin çıkışını da sekteye uğratabilir. Tahminlere göre şirketin iPhone 14 ailesini yaklaşık üç hafta gecikmeli bir şekilde piyasaya tanıtacağı düşünülüyor.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat