Teknoloji

Google’ın fazla bilinmeyen arama özellikleri! İşte internette arama yapmayı bambaşka boyutlara taşıyan o özellikler

Dünyanın en çok tercih edilen arama motoru Google, her geçen gün kullanıcıları şaşırtmaya devam ederken şimdilerde ortaya çıkan gizli eklentileriyle herkesin ağzını açık bıraktı. Teknoloji severler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan bu eklentiler arasında oyunlardan interaktif zar atma deneyimine kadar birçok özellik yer alıyor. İşte, Google’ın çok bilinmeyen o gizli eklentilerine dair merak edilen tüm detaylar.

İnternetten bir konu araştırmak denildiğinde akla gelen ilk platformlardan olan Google, her geçen gün yazılımcıları tarafından geliştirilmeye devam ediliyor. Kullanıcı deneyimini arttırabilmek için bünyesine birçok farklı özellikler eklenen ünlü arama motorundaki o bilinmeyen uygulamalar, herkesi şaşkına çevirmeyi başardı.

Google bünyesinde yer alan ve çeşitli aramalar sonucunda ortaya çıkan o özellikler, yazı tura atmanıza yardımcı oluyorken bir çarkıfelek çevirerek eğlenmenizi dahi sağlıyor. Google’ın bu özel eklentileri, milyonlarca teknoloji severden taktir toplayacak gibi duruyor. İşte, Google’ın kimse tarafından bilinmeyen o gizli eklentilerine dair merak edilen tüm detaylar.

Google bünyesinde yer alan gizli ve eğlenceli özellikler nelerdir?

  • Çarkıfelek ve Stres Çarkı: Google’ ‘’Google Fırıldak’’ yazarsanız bir stres çarkı veya çarkıfelek çevirmeye başlayabilirsiniz.
  • Yazı Tura Atmak: Online olarak yazı tura atmak istiyorsanız Google’a ‘’Yazı Tura At’’ yazarak sorgulayabilirsiniz.
  • Zar Atmak: Zar atmaya ihtiyaç duyuyorsanız Google’da ‘’Zar At’’ sorgulaması yapabilirsiniz.
  • Yılan Oyununa Giriş Yapmak: Sevilen yılan oyunuyla nostalji yapmak istiyorsanız Google’a ‘’Google Yılan’’ yazabilirsiniz.
  • XoX Oynamak: Google’da ‘’Google Tic-Tac-Toe’’ sorgusu yaparak arkadaşlarınızla birlikte XoX oyununu oynayabilirsiniz.
  • Mayın Tarlası Oynamak: Google’a ‘’Google Mayın Tarlası’’ yazarak en yeni ve aktif grafiklere sahip bir mayın tarlası oyununa giriş yapabilirsiniz.
  • Pac-Man Oynamak: Sevilen oyun Pac-Man’i özlediyseniz Google’da ‘’Google PAC – MAN’’ araması yaparak keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

google easter eggs

Google’ın bilinmeyen eklentileri tüm teknoloji severleri adeta sevince boğdu!

Şimdilerde sosyal medya platformlarında yoğun şekilde paylaşılmakta olan Google’ın bilinmeyen eklentileri, teknoloji severleri adeta sevince boğmayı başardı. Birçok kişi, platformda yer alan bu özelliklerle ihtiyaçlarını karşılayabildiklerini ifade ederken eski oyunlarla nostalji yapabildiklerini de açıkladılar. Şimdilerde milyonlarca teknoloji sever, Google’ın bünyesine yeni eklentiler katmasını dört gözle beklemeye başladı.

270520221141523818950

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat