Dizi / Film

HBO Max’in ilk Türk dizisi ortaya çıktı: Kör Nokta

Dijital streaming pazarı hızla genişlemeye devam ediyor. Şu anda ülkemizde Netflix, BluTV, Amazon Prime Video, Bein Connect, Vodafone TV ve Turkcell TV+ gibi servisler aktif olarak hizmet veriyor. Ancak yakında bu platformların arasına bir yenisi daha eklenecek. 2019’da yayın hayatına başlayan HBO Max kısa bir süre sonra ülkemizde de faaliyet göstermeye başlayacak.

Tıpkı Netflix’in yaptığı gibi HBO Max de Türkiye’de orijinal dizi ve film üretiminde bulunacak. Fakat söz konusu platform şimdiye kadar ülkemizde üreteceği içeriklerle alakalı herhangi bir bilgi vermemişti. Nihayet konuya ilişkin önemli bir açıklama basına yansıdı ve servisin ilk projesi belli oldu.

HBO Max, Kör Nokta dizisi ile geliyor

Gazeteci Sina Koloğlu tarafından paylaşılan bilgilere göre HBO Max, Türkiye’de Kör Nokta isimli bir yapım ile orijinal dizi serüvenine başlıyor. Dizinin yazarı Elif Usman olarak açıklandı. Başarılı senaristi daha önce Pera Palas’ta Gece Yarısı, Hanımın Çiftliği ve Kayıp gibi dizilerde de görmüştük. Yönetmen koltuğunda ise kariyerinde daha evvel Yol Arkadaşım, Bizim İçin Şampiyon, Çarpışma ve Aşk 101 gibi yapımlara imza atan Ahmet Katıksız bulunuyor.

Kör Nokta konusu ve oyuncuları

Merakla beklenen dizi, kasabasına dönen bir kadının karşılaştığı cinayeti çözmeye çalışma maceralarını konu alıyor. Bu sırada kasabanın da sırları ve geçmişi ortaya çıkıyor. Heyecan veren yapım için şu anda cast çalışmaları devam ediyor. Gazeteci Koloğlu, başrol için iki aday olduğunu, birine ise teklif götürüldüğünü aktardı. Dizinin çekimlerinin iki ay sonra Gökçeada’da yapılacağı belirtildi.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat