Sağlık

Herkes yiyor ama zararını bilmiyor! İşte böbrekleri bitiren o besinler zararlı saymakla bitmiyor

İnsan vücudu için faydalı olan besin öğelerinin yanı sıra şimdilerde uzmanlar tarafından ortaya çıkarılan zararlı ürünler de çok konuşulmaya başlanmıştı. Özellikle yapılan araştırmaların ardından bu besin türlerinin kısa zamanda vücudu bitirdiği ve organlara çok büyük zararlar verdiği ifade edildi. İşte, vücut için adeta bir zehir olarak nitelendirilen o ürünlere dair merak edilen tüm detaylar.

Son yıllarda artış gösteren düzensiz beslenme alışkanlıkları ve stresli yaşam tarzı, vücuttaki organların oldukça kötü etkilenmelerine neden oluyordu. Özellikle kalp, akciğer ve böbrek gibi vücudun yapı taşı olarak nitelendirilen sistemler, tüketilen sağlıksız besin kaynaklarından direkt olarak etkileniyorlar.

Şimdilerde sağlıklı beslenme adına çalışmalar yapan uzmanlar, vücuda girdiği anda adeta zehir etkisi yaratan o ürünleri ortaya çıkardılar. Eğer sağlıklı ve uzun bir ömür istiyorsanız bu besin öğelerinden mutlaka uzak durmanızda yarar var. İşte, uzmanlar tarafından ‘’Kesinlikle tüketmeyin!’’ denilen o besinlere dair merak edilen tüm detaylar.

İşlenmiş etler böbrek sağlığı için ciddi bir tehlike oluşturuyor!

Şimdilerde uzmanlar, pastırma, sosis, burger köftesi ve şarküteri eti gibi işleme tabi olan etlerin böbrek sağlığı için önemli bir tehdit oluşturduğunu ortaya çıkardılar. Bu noktada şarküteri ürünlerinin sık tüketilmemesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, protein alımı için mutlaka taze kavrulmuş hindi veya fırında pişirilen tavuk gibi yağsız ve sağlıklı besinlerin tercih edilmesini savunuyorlar.

15554 islenmis et

Dondurulmuş ürünler şeker hastalığına adeta davetiye çıkarıyorlar!

Yapılan araştırmalarda işlenmiş etlerin yanı sıra dondurulmuş ürünlerin de insan sağlığına oldukça olumsuz etkilerinin olduğu ortaya çıkmıştır. Özellikle dondurulmuş pizza, mantı veya lahmacun gibi ürünlerin tüketilmesinin ardından tip 2 diyabet gelişiminin hızlandığı görülmektedir. Bu nedenle mümkün olduğunca taze ve doğal ürünleri tercih etmekte yarar var.

donuk urun 3 1024x681 1

Mayonez düşünülenin aksine çok daha zararlı!

Uzmanların insan vücudu için tehlikeli olarak nitelendirdikleri ürünlerin başında gelen mayonez, şimdilerde kesinlikle mutfaklara girmemesi gereken besin öğelerinden biri olarak tanımlanıyor. Ayrıca uzmanlar, bir yemek kaşığı mayonezin içerisinde tam 103 kalori yer aldığını belirterek yüksek düzeyde doymuş yağ oranıyla birlikte organlara zarar verdiğini de ekliyorlar. Bu nedenle katkı maddeli mayonezleri tüketmektense doğal salça benzeri ürünleri kullanmak çok daha sağlıklı olacaktır.

mayonez tarifi

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat