Teknoloji

Honda ve Sony elektrikli araç şirketi kuruyor

Elektrikli araç üretimi için ortaklaşa şirket kuracak olan Honda ve Sony'nin 75 Milyon Dolar yatırım yapması bekleniyor.

Honda ve Sony, elektrikli araç üretimi için ortak şirket kuracaklarını açıkladı. Bu girişim için yapılacak yatırım miktari ise yaklaşık 75 Milyon Dolar olacak.

Elektrikli araçlar günümüz iklim değişiklikleri sonrasında sık sık gündeme gelmeye başladı. Birçok otomobil üreticisiyle birlikte Avrupa Birliği’nin de 2030’lu yıllarda elektrikli araç sayısını artırma çabaları sonuç veriyor. Elektrikli araçlarla birlikte çevreye zararı bulunan içten yanmalı motorlu araç sayısı azalacak.

Sony, Honda ile elektrikli araç üretimi konusunda görüşmelerde bulunduğunu ve bir şirket kuracaklarını açıklamıştı. Ortaklık kurma kararının ardından yeni gelişmeler de yaşandı.

Sony Honda Mobility adını taşıyacak olan şirket yaklaşık olarak 75 Milyon Dolar yatırım alacak. İki şirket tarafından yapılan açıklamalarda son derece heyecanlı oldukları ifade edildi. Honda’nın ayrıca kendi araç üretimine de devam edeceği aktarılırken, elektrikli araçların üretiminde birinci sırada güvenlik ve eğlence temasının bulunacağı ifade ediliyor.

Sektörel bazda tecrübeli ve güvenilir kaynaklar, Honda ve Sony’nin üreteceği elektrikli araçların 2025 yılı itibariyle piyasaya sürülebileceğini aktarıyorlar.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat