Teknoloji

Hyundai Ioniq 6 Geliyor: İlk Teaser Yayında!

Hyundai Ioniq 6 elektrikli otomobil modeli yakında tanıtılacak. İlk teaser yayınlandı...

Elektrikli otomobil pazarının en iddialı isimlerinden Hyundai’den yepyeni bir konsept: Ioniq 6 için düğmeye basıldı. Güney Koreli otomotiv firması Hyundai Iqoniq 6 elektrikli otomobilini görücüye çıkarıyor. Aracın özellikleri büyük bir merak konusu olmuşken, yayınlanan ilk teaser heyecanı daha da artırdı!

HYUNDAI IONIQ 6 TEASER’I YAYINLANDI

Hyundai, yeni tarz ve yeni konseptle ürettiği yepyeni elektrikli otomobili Ioniq 6’yı tanıttı. Daha doğrusu Kore dilinde çekilen kısa bir teaser videosunu yayınladı. Elektrikli araçlara ilgi duyan milyonlarca kişiyi heyecanlandıran o teaser sizlerle!

Görüldüğü üzere videoda otomobilin kendisine yer verilmemiş. Bilindiği kadarıyla araç, Prophecy ile benzerlikler taşıyacak. Aerodinamik yapısı ve avangard şık tasarımıyla iddialı olan Hyundai Ioniq 6 için Güney Koreli dev düğmeye bastı.

Neyse ki, Ioniq 6’yı yakından inceleyebileceğimiz casus fotoğraflara ulaştık. Kamuflajlı görüntülerden de bazı ipuçlarını çıkarabiliyoruz. Aracın ön kısmının Prophecy ile tıpatıp aynı olması ilgi uyandırıyor.

hyundai prophecy concept1

Ioniq 6, E-GMP mimarisi üzerinden yükselecek. Aynı mimariyi Kia EV6 GT ve Ioniq 5 modelleri de kullanmıştı. Elektrikli aracın sedan modelinin 77.4 kWh’lık bir batarya paketi ile gelmesi bekleniyor. Ioniq 6’nın 300 bg güç üreten çift motorlu versiyonları ve N Performance versiyonunun da piyasaya sürüleceği gündemde.

hyundai prophecy concept2

Hyundai Ioniq 6, firmanın kendi pazarı olan Güney Kore’de Haziran ayının son günlerinde tanıtılacak. İlk teaser’ın yayınlanması lansmanın yakın olduğunu gösterdi.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat