Teknoloji

Instagram hikayeleri için beklenen özellik geliyor!

Meta şirketinin çatısı altında hizmet vermeye devam eden popüler sosyal medya platformu Instagram, ‘hikayeler’ özelliği için uzun süredir talep edilen bir özelliği bünyesine katmaya hazırlanıyor. Birçok kullanıcı, gün içerisinde yaşadığı keyifli anları hikaye formatında uygulamaya aktarıp takipçileriyle paylaşmaktan büyük haz duyuyor. Ancak çok sayıda hikaye paylaşan hesapların 24 saatlik fotoğraf ya da videolarını görüntülemek bazen takipçiler için oldukça zorlayıcı olabiliyor.

Instagram çok hikaye paylaşan kullanıcıları sınırlayacak

Phil Ricelle adlı bir Instagram kullanıcısı, uygulamada paylaştığı hikayelerin yalnızca üç tanesinin başkaları tarafından görüntülendiğini rapor etti. Platformdaki kullanıcılar şu anda aynı anda maksimum 100 hikaye yayınlayabilir. Fakat anlaşılan o ki yakında takipçiler bunlardan sadece üçünü görüp, geri kalanına ulaşmak için “Tümünü Göster” butonuna tıklayacak. Aksi takdirde başka bir kullanıcının hikayesine atlayacak.

Instagram hikayeleri, gelen bu son rapor ile önemli bir değişikliğe gidiyor. Birçok kullanıcı yıllardır takip ettikleri hesapların diğer hikayelerini görüntülemek için ekrana dokunmaya alışmış durumda. Ancak güncellemeden sonra bu artık mümkün olmayacak. Dolayısıyla büyük içerik üreticileri muhtemelen üçüncü hikayelerinden sonra oldukça düşük görüntüleme sayılarıyla karşılaşacak.

Şu anda hikayeler için hazırlanan yeni özellik yalnızca küçük bir kullanıcı grubu tarafından erişilebiliyor. Bu nedenle şirketin söz konusu özelliği herkese açık hale getirmeden önce halen test ettiği tahmin ediliyor. Muhtemelen ilerleyen haftalarda özellik küresel olarak herkes için aktif hale getirilecek.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat