Teknoloji

Instagram, TikTok’un Düet özelliğini kopyalıyor!

Popüler sosyal medya platformu Instagram, geçtiğimiz yıllarda Çinli rakibi TikTok’un ana konseptini Reels adı altında kendi bünyesine dahil etti. Şimdi ise uygulama, TikTok’tan başka bir özelliği kopyalamaya çalışıyor.

TikTok uygulaması uzun süredir kullanıcılarına Düet adlı bir özellik sunuyor. Kullanıcılar bu özellikle beraber kendi videolarını, başka bir içerik üreticisinin videosuyla yan yana şekilde yayınlayabiliyor. Ortaya çıkan videoda ekran ikiye bölünüyor. Bir tarafta orijinal içerik yer alırken, diğer taraftaysa tepki videosuna yer veriliyor. Instagram ise şimdi aynı özelliği kendi platformuna adapte etmeye başladı.

Instagram tepki Reels’leri için testlere başladı

Uygulama araştırmacısı Alessasndro Paluzzi tarafından sızdırılan bilgilere göre Instagram, şu anda kullanıcıların Reels paylaşım sayfalarında ‘tepki videosu oluşturma’ butonunu test ediyor. Böylelikle platform, TikTok’un Düet özelliğini birebir şekilde kendi kullanıcılarına sunmaya başlayacak.

Instagram Reels için geliştirilen Düet özelliği sayesinde kullanıcıların çok daha fazla kısa içerikli video yayınlamaya başlayacağı tahmin ediliyor. Yeni özelliğin nasıl görüneceğini merak ediyorsanız aşağıdaki ekran görüntüsüne göz atabilirsiniz.

Instagram

TikTok’un bir başka özelliği daha kopyalandı

Dünya genelinde hızla büyümeye devam eden TikTok, Instagram’ın tüm çabalarına rağmen başarısını istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Fakat yine de rekabet etmekten geri kaçmayan Meta şirketi, kısa bir süre önce TikTok’un popüler bir başka özelliğini daha bünyesine uyarlamıştı.

Kısa bir süre önce Instagram, bir Reels klibi ile yorum yanıtlama özelliğini tüm kullanıcıları için yayınladı. Aynı özelliği çok daha önce TikTok’ta milyonlarca kişi zaten kullanıyordu.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat