Teknoloji

iOS 15.5 güncellemesi yayınlandı! İşte yenilikler

Teknoloji devi Apple, iOS 15 işletim sistemi ile geçtiğimiz yılın Eylül ayında kullanıcılarının karşısına çıktı. iPhone 13 serisi lansmanında yeni yazılımına yer veren şirket, sürekli olarak güncelleme yayınlayarak sistemsel hataların iyileştirilmesi ve yeni özelliklerin eklenmesi için çalışıyor. iOS 15.4’ün piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki ay sonra iOS 15.5 bugün itibariyle desteklenen cihazlara dağıtıldı. İşte son güncellemeden sonra iPhone cihazlarına gelen tüm yenilikler…

iOS 15.5 ile gelen tüm yenilikler

Daha küçük ölçekli bir güncelleme olarak karşımıza çıkan iOS 15.5 nihayet yayınlandı. Geçtiğimiz hafta ilk etapta yalnızca geliştiricilere sunulan yazılım şimdi herkes tarafından erişilebilir hale geldi. Şirket, Cüzdan uygulamasındaki Apple Cash kartına yeni güncellemelerde bulundu. Bunun yanı sıra Podcast kullanıcılarının telefonlarında depoladığı bölümleri sınıflandırabilmelerine olanak tanıyan yeni bir seçenek eklendi. Apple’ın yayınladığı resmi sürüm notları şu şekilde:

iOS 15.5, aşağıdaki iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini içerir:
– Cüzdan artık Apple Cash müşterilerinin Apple Cash kartlarından para gönderip talep etmelerini sağlar
– Apple Podcasts, iPhone’unuzda depolanan bölümleri sınırlamak ve eski bölümleri otomatik olarak silmek için yeni bir ayar içerir
– Bir sorunu giderir Gelen veya ayrılan kişiler tarafından tetiklenen ev otomasyonlarının başarısız
olabileceği durumlar Bazı özellikler tüm bölgelerde veya tüm Apple aygıtlarında kullanılamayabilir. Apple yazılım güncellemelerinin güvenlik içeriği hakkında bilgi için lütfen şu web sitesini ziyaret edin:
https://support.apple.com/kb/HT201222

iOS 15.5

iOS 15.5 güncellemesini indirmek için yapmanız gereken adımlar oldukça basit. Aşağıdaki yönlendirmeleri takip ederek hızlı bir şekilde iPhone cihazınızı yükseltebilirsiniz:

  • Telefonunuzun Ayarlar sayfasını açın.
  • Genel yazısına tıklayın.
  • Yazılım Güncelleme bölümüne girin.
  • Yeni güncelleme olup olmadığını kontrol edin.
  • iOS 15.5’i işaretleyip bir Wi-Fi ağına bağlandıktan sonra cihazınızı güncelleyin.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat