Teknoloji

iOS’tan Android’e Geçiş Kolaylaşıyor

Google tarafından yapılan güncelleme ile birlikte iOS cihazlardan Android cihazlara geçiş artık daha kolay bir hal alıyor.

iOS telefondan Android’e geçmek isteyenler verileri taşırken oldukça zorlanıyordu. Google buna çözüm olabilmesi için Android’e Geç uygulamasını yayınlamış ve kullanıcılar bu uygulamadan oldukça fazla memnun kalmıştı ancak bu uygulama Google’ın telefon modeli Pixel serisi için geçerliydi.

Android’e Geç Artık Pixel Dışı Cihazlarda da Çalışacak

Google bugüne kadar Pixel serisi için hizmete sunduğu Android’e Geç uygulamasını bundan sonra farklı cihazlara da sunacak. Kullanıcılar iOS’tan Android’e güvenli bir şekilde verilerini taşımak için artık üçüncü parti uygulamalara ya da karmaşık yollara başvurmak zorunda kalmayacak.

Android’e Geç uygulaması sayesinde kablo derdi olmadan iOS’tan Android’e geçilebilecek. Google tarafından yapılan açıklamaya göre Android 12 sürümüne sahip olan telefonlarda artık bu uygulama kullanılabilecek.

sdaasd

Apple da Benzer Bir Destek Sunuyor

iOS’tan Anroid’e geçmek için sunulan Android’e Geç uygulamasının yanında Android’den iOS’a geçiş yapmak isteyen kullanıcılar için de Apple destek sunuyor. Apple’ın iOS’a Taşı uygulaması ile kullanıcılar verilerini kablo, üçüncü parti uygulama gibi karmaşık yolara girmeden veri taşıması gerçekleştirebilecek.

asdsad

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat