Teknoloji

iPhone 14 serisinin tanıtım tarihi sızdırıldı

Teknoloji devi Apple her yıl geleneksel olarak yeni amiral gemisi akıllı telefon ailesini Eylül ayında tanıtmayı tercih ediyor. Sonbaharın ilk etkinliğinde şirket, son iPhone modellerini piyasaya duyuracak. Peki ya milyonlarca insanın merakla beklediği cihazlar tam olarak hangi tarihte gelecek? Konuya ilişkin ilk raporlar yayınlandı.

iPhone 14 serisi 13 Eylül’de tanıtılacak

iDropNews’in haberine göre Apple, kendi kaynaklarından aldığı bilgilere dayanarak, şirketin sonbahar dönemindeki etkinliğinin 13 Eylül tarihinde gerçekleşeceğini bildirdi. Elbette bu tarih şirket tarafından şimdilik onaylanmış değil. Cupertino merkezli firma ancak lansmandan birkaç hafta öncesinde basına tarihi açıklayacak.

iPhone 14

Sızıntının kaynağına göre Apple bu etkinlikte yalnızca yeni iPhone 14 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sunmayacak. Bunun yanı sıra şirketin çok sayıda başka cihazına da lansmanda yer verilecek. Bunlar arasında Apple Watch 8 akıllı saat modeli, Extreme Edition isimli aksiyon sporlarına özel sürümü ve daha uygun fiyatlı bir versiyonu olan Apple Watch SE 2 etkinlikte boy gösterecek.

Öte yandan şirketin yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro 2 ve iPad 2022 tablet cihazı da yine aynı lansmanda dünyaya sunulacak. Son olarak iOS 16 işletim sistemi ilk kez herkese açık bir şekilde yayınlanacak.

Dört yeni iPhone modeli geliyor

Apple bu yıl dört yeni iPhone’u karşımıza çıkaracak. Bunlar arasında iPhone 14, 14 Max, 14 Pro ve 14 Pro Max sürümleri yer alıyor. Bu iddiadan da anlaşılacağı üzere şirket ‘mini’ modellerine artık yer vermeyecek.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat