Gündem

İŞKUR İş İlanları Yayınlandı: Haziran Ayı İşçi Alımı İlanları İçin Süreç Başladı

İŞKUR personel alımı yapacağını duyurdu. Haziran ayı kamu ve özel sektör personel alımı güncel iş ilanları adaylar tarafından merak ediliyor. İŞKUR’un resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre hemen her meslekten personel alımı yapılacak. Detaylar Samsunhaber.org’da…

İŞKUR yeni iş ilanlarını resmi internet sitesinde yayınladı. Açık iş ilanları kategorisindeki güncel ilanlar iş arayanlar tarafından takip edilmektedir. Türkiye genelinde personel alımı yapacağını açıklayan İŞKUR, personel alımının yüzlerce meslek grubundan oluşacağını ve başvuruların Türkiye İş Kurumu il ve ilçe şubeleri üzerinden online veya İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacağını bildirdi.

CxJ8N ZXgAA0TMO

İŞKUR Hangi Mesleklerden Personel Alacak?

İŞKUR’un resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre hemen her meslek grubu için farklı iş ilanları bulunuyor. En fazla personel beden işçisi, güvenlik görevlisi, satış danışmanı, büro memuru, farklı branşlardan sağlık personeli ve farklı alanlardan usta ve kalfa tekstil işçisi olarak alınacaktır. Yine de belirtmek gerekirse kadrolar sürekli değiştiği için farklılık gösterebilir.

Sadece yukarıda sayılan meslek gruplarına alım yapılmayacaktır. Bazı eğitim kurumlarında farklı branşlardan öğretmenler, özel eğitmenler, mimarlar, mühendisler ve birçok meslek grubundan memur alınacaktır. Hangi meslek gruplarının yer aldığı ve ne kadar alım yapıldığı İŞKUR’un resmi internet sitesinde yayınlandı.

Güncel İş İlanlarını Nerede ve Nasıl Görebilirim?

İŞKUR resmi internet sitesinde tüm kamu ve özel kurumlara yönelik iş ilanları bulunmaktadır. İŞKUR iş ilanlarını 3 farklı kategoride yayınlamaktadır. Bu kategoriler internet sitesinde yer almaktadır. Bu kategoriler şunlardır:

1. Kamu görevlisi alımı kategorisi (KPSS’li ve KPSS’siz personel alım ilanları mevcuttur)

2. Kurumsal Olmayan Kamu Personeli İşe Alım İlan kategorisi (Belediye ve bazı kamu kurum ve kuruluşlarının iş ilanları bulunmaktadır)

3. Açık İş İlanları kategorisi (tüm özel sektör iş ilanları mevcuttur)

İŞKUR İlanına Nasıl Başvurulur?

İş başvurusunda bulunmak için size en yakın iş bulma kurumlarının müdürlüklerine bizzat gidebilir veya İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden e-devlet sistemine giriş yaparak size uygun iş ilanlarına başvurabilirsiniz. İŞKUR web sitesine kayıt olmanız veya e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

İŞKUR resmi internet sitesinde tüm meslekler için iş ilanlarını görüntüleyebilir ve size en uygun iş ilanına başvurabilirsiniz. Güncel iş ilanları İŞKUR resmi internet sitesinde yayınlanmaktadır.

iskur binasi

İŞKUR Genel Başvuru Koşulları

İŞKUR aracılığıyla iş başvurusu yapmak isteyenler için başvuru belirli bir kritere göre yapılmaktadır. Personel alımı ilanlarına başvurmak isteyen adaylar başvuru şartlarının neler olduğunu merak ediyor. Adaylar için kriterler şunlardır:

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Hiçbir kurumdan emekli olmamak,
  • İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,
  • Devlet güvenliğine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak.

Bu şartları sağlayan adaylar en uygun iş ilanına başvurabilirler.

KPSS’siz ilanları için: https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/

Normal iş ilanları için: www.iskur.gov.tr

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat