Ekonomi

İslam Memiş bunlar daha iyi günler deyip uyardı! Altın için felaket senaryosu gibi tahmin, almayanlar pişman olacak

Altın piyasasında yaşanan dalgalanma oldukça dikkat çekerken ünlü ekonomist İslam Memiş, yatırımcıları en başından uyardı!

Altın ve dolar piyasasında yaşanan karışıklık vatandaşın ve yatırımcının kafasını karıştırmaya devam ediyor. Sürekli olarak piyasaların değişmesi yatırımcının nasıl hareket edeceği konusunda endişe yaşamasına neden oluyor. Yatırımcılar bu süreçte yorumlarına güvendikleri ekonomistlerin değerlendirmelerini yakından takip ediyorlar.

Ünlü ekonomist ve altın piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın piyasası hakkında da açıklamalarda bulundu. Altın yatırımcılarını heyecanlandıran bu açıklama sonrasında altın fiyatlarını da değerlendirdi.

Gıda ve Emlak Fiyatları Hakkında Korkutan Yorum!

altin2 1

Para ve altın piyasaları uzmanı İslam Memiş, tüm dünyada yaşanan ekonomik endişelere neden oldu. Yaşanan dalgalanma ile birlikte dünya genelinde ciddi bir gıda tedarik sorununun yaşanacağını ifade eden İslam Memiş korkutan bazı açıklamalarda bulundu.

Merkez Bankalarının enflasyon konusunda yorumlarının geçici olduğu biliniyor ancak buna rağmen enflasyonun ekonomileri büyük ölçüde etkilemeleri yeni sorunları da beraberinde getiriyor. Eylül ayından itibaren resesyon uyarısı yapan ünlü ekonomist, gıda ve emlak fiyatlarının önü alınamayacak bir şekilde yükseleceğini ve bugünleri aratacağını belirtti.

Altın Yatırımcılarına Uyarı Yaptı!

Altın fiyatları ile birlikte son 20 yıllık dönemde tüm yatırım araçları arasında dikkat çektiğini ve bu sayede lider konumda olduğu biliniyor. Altın yatırımcıların kaçış yolu olarak görülüyor. Yatırımlarını hala altın üzerinde yapmayanların büyük pişmanlık yaşayabileceklerinin altını çizen İslam Memiş 2050 yılına kadar yer altında altının kalmayacağını söyleyerek paniğe neden oldu. Dünyanın altına ihtiyacı olduğunun altını çizerken 2050 yılına kadar altının tamamen bitebileceğini belirtti.

Şimdilerde altını bir yatırım aracı olarak görmeyenlerin büyük pişmanlık yaşayabileceklerini vurgulayan İslam Memiş, yatırımcıları da uyardı. Altın yatırımı olan vatandaşların yaşanan dalgalanma süreci içerisinde bir gaflete düşerek altınlarını bozdurmamaları gerektiğinin de altını çizdi. Altın piyasasının yıl sonuna kadar yükselmeis bekleniyor.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat