Yaşam

Keşke daha önce bilseydim diyeceksiniz! Ev temizliğinde bu püf noktalarla temizliğiniz erkenden bitecek

Ev temizliğinde uygulayacağınız bu basit ve etkili püf noktalarını deneyen bir daha bırakamıyor. Zorlu lekelere karşı savaş açan bu püf noktalarını daha önce bilseydim diyeceksiniz. Peki, bu püf noktaları nelerdir?

Ev temizliği bu püf noktalarla birlikte artık keyif aldığınız bir şeye dönüşecek. Ev temizliğini kolaylaştıran bu püf noktaları hem basit hem de oldukça etkilidir. İşte o etkili püf noktaları…

Mutfak temizliğinde önemli hususlar

 1. Mutfak masanızda veya tezgahınızda mutlaka kağıt havlu bulundurmanız gerekiyor. Etrafa dökülen veya sıçraya sosları, yağları kağıt havlu ile kurumadan hızlı bir şekilde silebilirsiniz. Üzerinden de temiz ve sabunlu nemli bir bez ile geçebilirsiniz.
 2. Sirke genel olarak mutfakta en çok kullanılan ürünlerden biridir. Kararan kahve makinesini, fırın kapaklarını, çelik tencereleri, çaydanlıkları sirke ile temizleyebilirsiniz. İnatçı ve çıkmayan lekeleri hemen çıkaracaktır.
 3. Mutfak aletlerini ya da havanı yağlarsanız daha kolay temizliğini yapabilirsiniz.
 4. Halıda oluşan tüyleri karbonat ile kolayca çıkarabilirsiniz. Halınızın üzerine karbonat dökün ve 60 dakika sonra halınızı süpürünüz.
 5. Süpürgenizin ağzına bir çorap geçirirseniz tüm tozları kolaylıkla çekebilirsiniz.
image 25

Buzdolabı ve diğer kokulardan kurtulma yöntemleri

 1. Buzdolabınızda oluşan kokulardan rahatsızsanız bir kahve telvesini çay tabağına koyun ve bir süre buzdolabında bekletin. Telve kokuları alacaktır. Bu yöntemi sık sık uygulayabilirsiniz.
 2. Çöp kovanızda oluşan ve asla gitmeyen kokular için sıktığınız limonu bir su dolu kabın içine alın ve dondurun. Ardından bu donmuş kabukları çöp kovasının içine atın ve eriyene kadar bekletin. Eridikten sonra çöp kovanızı durulayın
 3. Yerleri silmeden önce ılık su ve sirkeyi karıştırıp silerseniz, lekeler gidecek ve yerler parlayacaktır.
 4. Dantellerinizin beyaz olması için ütülemeden önce kaynamış bir sütün içine batırın.
 5. Sigara küllüklerinde oluşan kokunun gitmesi için limon suyu kullanmanız yeterli olacaktır. Tuz ve limonu karıştırıp ovalayabilirsiniz.
 6. Etiket izlerini yok etmek için yağ kullanabilirsiniz. Fön makinesi ile ısıttıktan sonra da kolayca çıkacaktır.
image 26

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat