Gündem

KPSS sınavları iptal edildi! Yeni sınav ne zaman yapılacak işte yeni sınav takvimi

31 Temmuz itibarıyla yapılan KPSS oturumlarında bazı şaibelerin ortaya çıktığı iddialarıyla Cumhurbaşkanlığı hareket geçmiş ve ÖSYM Başkanı Halis Ergün’ü görevden alarak yerine Bayram Ali Ersoy’u getirmişti. Bu noktada yeni açıklamalarda bulunan Ersoy, sınav takviminin ne zaman başlayacağını da açıkladı. İşte, iptal edilen KPSS oturumlarına ve yeni sınav takvimine dair merak edilen tüm detaylar.

31 Temmuz’da yapılan KPSS sınavı, şimdilerde ülke gündemini karıştıran durumların başında gösteriliyordu. Özellikle Yediiklim Yayınevi deneme sorunlarında yer alan 20 adet sorunun Genel Kültür – Genel Yetenek bölümlerinde aynı veya benzer şekilde çıktığı iddiaları, Cumhurbaşkanı’nı harekete geçirmiş ve ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün görevinden alınmasına neden olmuştu.

DDK tarafından yapılan kapsamlı çalışmanın ardından sınavda bir olumsuzluk tespit edildiği ilan edilmiş ve 31 Temmuz tarihinde yapılan sınav oturumlarının yanı sıra 14 Ağustos tarihinde yapılması planlanan ÖABT sınavları da ertelenmişti. Şimdilerde milyonlarca memur adayı, gözünü sınavların yeni tarihine dikti. İşte, ÖSYM tarafından açıklanan yeni sınav takvimine dair merak edilen tüm detaylar.

Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy açıklamalarda bulundu!

KPSS 2022 31 Temmuz oturumlarında şaibe olduğu iddialarıyla harekete geçen Cumhurbaşkanlığı, eski ÖSYM Başkanı Halis Ergün’ü görevden alarak yerine Bayram Ali Ersoy’u getirmişti. Bu noktada ortaya çıkan iddialara dair açıklama yapan Ersoy, yaşanan sorunlardan dolayı tüm memur adaylarından ÖSYM adına özür diledi.

Ardından yapılan oturumların iptal edildiğini dile getiren Ersoy, 6- 7 ve 14 Ağustos tarihinde yapılması beklenen KPSS oturumlarının da ertelendiğini duyurmuştu. Bu gelişmeler yaşanırken milyonlarca memur adayı da sürecin nasıl işleyeceğini merakla takip etmeye başladılar.

0x0 son dakika haberi osym baskani bayram ali ersoy acikladi kpss iptal edildi yeni kpss takvimi ne zaman baslayac 1659607403451

İptal edilen KPSS oturumları ne zaman yapılacak?

Yaşanan olumsuzluklara ve ertelenen sınavlara dair üzüntülerini dile getiren ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, yeni sınav takvimi hakkında da açıklamalarda bulundu. Ersoy, yeni sınav takviminin çok yakında kamuoyuyla paylaşılarak hiçbir adayın bu süreçte mağduriyet yaşamayacaklarını ifade etti.

Bu noktada KPSS takviminin 17 Eylül’de başlayacağını söyleyen Ersoy, sınavı iptal edilen adayların girecekleri yeni oturumlarda hiçbir ücret ödemeyeceklerini ve 17 Eylül itibarıyla çok daha güvenilir bir sınav sürecinin başlayacağını da sözlerine ekledi.

kpss sorusturmasindan ilk detaylar cemaat dershanesinde egitim goren 21 adayin cevaplari tamamen ayni 1048118 5

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat