Gündem

Kredi kartı kullananlar bu ücreti geri alabilir! Yapmanız gerekenler çok basit, kredi aidat ücretleri hesabınıza geri yatacak

Günümüzde pek çok kişinin kullandığı kredi kartları işimizi kolaylaştırırken, bunu yanı sıra bankalar üyelik ücreti ve aidat adı altında ücret alabiliyorlar. Peki, kredi kartı aidat ücreti nasıl geri alınır ve yöntemleri nelerdir?

Kredi kartları kullanan kişilere pek çok avantajı sağlarken bankalar aidat veya yıllık ücret gibi isimler altında bizden ek ücretler alabiliyorlar. Kredi kartı aidatları yıllık alınıyor ve yüksek bir rakam olmasa da kullanan kişi bilgilendirilmediğinde bu durum can sıkıcı olabilir. Kredi kartı aidat ücretini almak için bazı yöntemler bulunuyor. Peki, kredi kart aidat ücret iadesi nasıl geri alınır? İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Kredi kart aidat ücret iadesi nasıl geri alınır?

Kredi kart aidat iadesi için ilk yapmanız gereken yöntem kredi kartını kullandığınız bankanın müşteri hizmetleri ile iletişim sağlayabilirsiniz. Bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçip, durumunuzu anlatarak kredi kartı aidat iadesi talep edebilirsiniz. Bu noktada müşteri hizmetlerini arayıp, aidat ücreti iadesi talep etmeniz yasal bir taleptir fakat çoğu görüşmede temsilciler bunun mümkün olmadığını söyleyebilir. Böyle bir cevap aldığınızda diğer yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bir diğer yöntem de banka şubesine dilekçe yazmanızdır. Banka müşteri hizmetlerini arayıp, talebiniz reddedildiyse bankanın müşterisi olduğunuz şubesine konuyla ilgili dilekçe yazabilirsiniz. 

0x0 son dakika kredi karti kullanan 4c5e cover

Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurun

Banka müşteri hizmetleri arama ve dilekçe yazmanız durumunda da iade alamadıysanız yetkili makamlara başvurmanız gerekir. Ülkemizde her ilde ticaret müdürlüklerine ve her ilçesinde bulunan kaymakamlıklara bağlı olarak görev yapan Tüketici Hakem Heyeti bulunur. Tüketici Hakem Heyeti iletişim bilgilerine arama motorlarından ulaşabilirsiniz. Tüketici Hakem Heyeti’ne gittikten sonra başvuru formunu doldurmanız ve orada konuyu açık açık anlatmanız gerekir. İstenilen ek belgeleri de yanınızda götürmelisiniz. Tüketici Hakem Heyeti’ne gitmeye zamanınız yoksa online başvuru da yapabilirsiniz. Kredi kartı aidat ücret iadesi almak talebi için e-Devlet üzerinden Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurabilirsiniz. Heyetin çalışma yoğunluğuna göre başvurunuz incelecek ve karar verilecektir.

 

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat