Spor

Kylian Mbappe, PSG’de kalmaya karar verdi!

Paris Saint-Germain’in başarılı forveti Kylian Mbappe transfer bilmecesini sona erdirdi. La Liga’nın başarılı takımı Real Madrid bir süredir ünlü futbolcunun peşinden koşuyordu. Los Blancos ekibi transferden oldukça umutluydu. Öte yandan PSG de milli oyuncudan ayrılmak istemiyordu. Nihayet Mbappe’den son karar geldi!

Mbappe, Real Madrid’i reddetti

Kylian Mbappe, Real Madrid’e katılma şansını geri tepti. Bunun yerine ünlü futbolcu, halihazırda formasını giyindiği Paris Saint-Germain ile olan sözleşmesini yenilemeye karar verdi. Bugün son kararını bildirmek için ünlü yıldız, İspanyol kulübünün başkanı Florentino Perez’i aradı ve kararından bahsetti.

Real Madrid ve PSG aynı ücreti teklif etti

Transfer olayları gündeme düştüğünde Mbappe’nin annesi Fayza da konuya dahil oldu ve oğlunun yeni takımı için görüşmelere bizzat kendisi katılmaya başladı. Ünlü yıldızın son kararı vermesinden hemen önce Fayza, Kylian’ın iki kulüpten de neredeyse aynı teklifi aldığını açıkladı. Dünyanın en iyi golcülerinden biri olan yıldızını sözleşmesi bittikten sonra ücretsiz bir şekilde kadrosuna dahil etmek isteyen Real Madrid, alınan karar sonrası hızlıca yeni arayışlara girişti.

Kylian Mbappe

Mbappe, 3 yıl daha PSG’de kalacak

2017 yılında Monaco’dan PSG’ye transfer olan Kylian Mbappe, 180 milyon Euro’luk bir anlaşmayla Fransa’ya geldi. Bugün aldığı kararla beraber ünlü forvet, Paris’teki sözleşmesini 3 yıl daha uzatacağını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta Ligue 1’de Yılın Oyuncusu ödülünü alan yıldız, son beş sezondur birlikte olduğu takımında kalmaya devam edecek. Bunu kulübün üst yönetimine açıklayan başarılı isim, yakında yeni anlaşma için imza atacak. Mbappe’nin şu an için PSG’den ne kadar ücret alacağı belirsizliğini koruyor. Bunun da ilerleyen günlerde netlik kazanacağı tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat