Dizi / Film

La Casa De Papel:Kore Netflix’te Yayında!

İspanyol yapımı soygun ve suç dizisi olan La Casa De Papel 2017 yılında İspanyol kanalda yayınlanmaya başlamıştı. İlk süreçte işler dizi için iyi gitmedi ve proje iptal edildi. Netflix projeyi tekrar canlandırdı. Dizinin Netflix’te yayınlanmasıyla birlikte dünya genelinde oldukça fazla ilgi çekti ve milyonlarca izleyiciye ulaştı. 41 bölümlük 5 sezondan oluşan dizi 2021 yılında final yaptı.

La Casa De Papel: Kore Yayınlandı!

2021 yılında La Casa De Papel final yaptı ancak diziye ilgi devam etti. Netflix Şubat ayında yaptığı duyuruda dizinin Kore versiyonundan görüntüler paylaştı. Geçtiğimiz haftalarda yayınladığı fragman ile birlikte dizinin yayın tarihini açıkladı. La Casa De Papel: Kore 24 Haziran itibariyle gösterime sunuldu.

La Casa De Papel: Kore Oyuncuları

Dizinin Kore versiyonunda ilk yapımda olan Profesör, Helsinki, Berlin, Rio gibi karakterler yer alıyor ancak karakterlere hayat veren isimler farklı.

Profesör: Yoo Ji-Tae

Moskova: Lee Won Jong

Denver: Kim Ji-Hun

Nairobi: Jang Yoon-Ju

Oslo: Lee Kyu-Ho

Berlin: Park Hae-Soo

Helsinki: Kim Ji-Hun

Rio: Park Jung-Woo

maxresdefault 3

La Casa De Papel: Kore Konusu

İlk yayınlanan İspanyol yapımı La Casa De Papel’de olduğu gibi Kore yapımı uyarlamada da bir soygun ve suç teması söz konusu. Soyguncular Kuzey Kore ve Güney Kore’nin ortak darphanesini ele geçirmesi üzerine gerçekleşen olaylar anlatılıyor.

Sosyal Medyada Ses Getirdi

Fragmanın yayınlanmasıyla birlikte dizi hakkında daha fazla yorumlar yapılır oldu. Yayına giren dizi ile ilgili olumsuz yorumlar olduğu kadar diziden umutlu olanlar da var. Olumsuz yorumlarda özellikle Kore uyarlamasına gerek olmadığı dizinin orijinali varken izlenmeyeceği kanaati paylaşılıyor.

Geçen sene Netflix’te yayınlanan Kore yapımı Squid Game dizisi oldukça fazla ilgi çekmişti. Bu nedenle bu yapımdan yüksek beklentisi olanlar var.

La Casa De Papel: Kore Fragman

Netflix Türkiye Youtube kanalında dizinin fragmanı 3 Haziran’da yayınlandı.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat